Wpis z mikrobloga

Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i dalej jest NADtelefon w porównaniu z aktualną ofertą rynku.
Pamiętam jak w Grudniu 2019 roku szukałem telefonu. Budżet 1000 cebulionów. Przejrzałem cały polski i zagraniczny internet przeanalizowałem kilkanaście recenzji i zdecydowałem się na to cudo. Pamiętam jak dzisiaj- 999zł 10 rat po 99.90. W 2019 osiągami był niewiele gorszy od "flagowców" a cenowo bił je na głowę. Po prostu idealny telefon dla Polaka szanującego pieniądze i oczekującego dobrego zakupu.

128Gb pamięci, 6Gb ramu, dobry procesor, świetny jak na średniaka aparat, dobry ekran, płynność działania, NFC, dual SIM, potężna bateria wystarczająca nierzadko na 2 pełne dni działania. Świetny wygląd i bardzo dobre wykonanie, szklane mieniące się w świetle plecki, etui i ładowarka w zestawie. Słuchawki chyba też, ale nie pamiętam.

Teraz po prawie 4 latach ze względu na trochę nie domagającą baterię (3/4 dnia), pogorszoną jakość aparatu, i przede wszystkim zabicie przez producenta (brak aktualizacji softu i bezpieczeństwa) postanowiłem kupić nowy telefon. Budżet elastyczny, ale powiedzmy że im taniej tym lepiej, max 2500.

No więc patrzę:
Telefony 1000-1400zł - 4 letnie budżetowe Xiaomi zjada je na śniadanie, parametry te same, a nawet gorsze (tak wiem, nowsza technologia itd, ale co to zmienia w codziennym użytkowaniu? nic.). Gołe liczby są te same - 128Gb, 6Gb NFC. Jedyny plus to obsługa 5G. Wykonanie głównie plastik.

Telefony 1400-2000zł - jakieś POCO SROCO, Xiaomi też jest i Motorolka. Parametry j.w ewentualnie 8Gb ram i ekran amoled. Nic co by zrobiło efekt wow.

Telefony 2500zł, a dokładniej OnePlus Nord 3 5G - pierwszy telefon który jako tako coś fajnego oferuje względem mojego 4 letniego Xiaomi za 1000zl z 2019 roku.

Nie wiem co zrobić. Mam wrażenie że rynek w ciągu tych 4 lat w ogóle do przodu nie poszedł, że panuje stagnacja technologiczna na rynku smartfonów a Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był ostatni NADtelefon swoich czasów i kto wtedy skorzystał ten wie co piszę. Xiaomi dzisiaj to już nie jest to samo.

Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

#smartfon #telefony #xiaomi #oneplus #skarpetki
Chorazy_Torpeda - Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i da...

źródło: temp_file9201200176759113893

Pobierz
  • 53
Nie wiem co zrobić


@Chorazy_Torpeda: Factory reset + custom rom dopóki nie odmówi posłuszeństwa całkowicie. Mam również XRN8P i to eksploatowany MOCNO na co dzień. Zero problemów i jak padnie to patrząc na rynek nowych telefonów chyba kupię coś za 500zł, bo szkoda kasę wydawać, jak telefony do 1500 wypadają przy moim srajomi cieniutko. Motka G72 wypada całkiem obiecująco, gdyby nie aparat pozostawiający wiele do życzenia.
Redmi Note 8 Pro


@Chorazy_Torpeda: widzisz kolego, nie zebym sie madrzyl, bo ja tez przerabialem xiaomi i to w ilosciach hurtowych, tylko bylem w tej lepszej sytuacji ze pakowalem na nie miuipolska.

Kupiles po taniosci super telefon, z malym ale. Ale owo ale, dalo o sobie znac juz po 2 latach od zakupu i ciagnie sie przez te wszystkie lata, az do decyzji o kupnie nowego telefonu. Tym ale jest to,
@PurpleHaze
Dzięki za komentarz, zgadzam się z Tobą. Raczej teraz będzie przesiadka z Xiaomi ale totalnie nie wiem co bo chce telefon na 3-4 lata, nie za majątek, ale taki co za 3 lata dalej będzie up to date ze światem
@F_Ogot z nakładką Xioami są dwa obozy, jedni twierdzą że gunwo, drudzy że jest najlepsza na rynku.

przez ostatnie kilka lat przerobiłem flagowce każdej większej marki i zawsze wracam do Xiaomi xD

teraz zmieniłem mi 10t po 3 latach i po 2 tygodniach walki ze sobą padło na Xiaomi 13 zamiast s23u który mógłby być niezłą bombą bez akcji serwisowej na aparat.
@Chorazy_Torpeda: zainteresuj sie telefonami poco f3/f4, ja mam F3 - amoled 120hz mocny procek snap 870, szybka pamiec, google camera i mi wiecej nic nie trzeba. a softa sobie mozna samemu nowego wgrywac jak sie troche przy tym posiedzi, #!$%@? miui i zainstaluje np. arrow os albo pixel experience. wtedy masz nowego czystego androida, a do zdjec uzywasz google camera z przetwarzaniem zdjec google. to ta aplikacja dzieki ktorej telefony google
@Chorazy_Torpeda faktycznie jest ciężko znaleźć bo ceny względem tego co się kupowało jako flagowe 6 lat temu to jest takie 2-3x więcej niestety, ale jeśli chodzi o średnia półke to też nie na tragedii

zobacz sobie np takiego poco f5 12/256 1600 zl snap7 gen2 (prawie najlepszy dostępny procek na rynku), szybkie ładowanie, przystępny ekran, będzie telefon na lata, dodatkowo można wgrać sobie Xiaomi.eu