Wpis z mikrobloga

Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i dalej jest NADtelefon w porównaniu z aktualną ofertą rynku.
Pamiętam jak w Grudniu 2019 roku szukałem telefonu. Budżet 1000 cebulionów. Przejrzałem cały polski i zagraniczny internet przeanalizowałem kilkanaście recenzji i zdecydowałem się na to cudo. Pamiętam jak dzisiaj- 999zł 10 rat po 99.90. W 2019 osiągami był niewiele gorszy od "flagowców" a cenowo bił je na głowę. Po prostu idealny telefon dla Polaka szanującego pieniądze i oczekującego dobrego zakupu.

128Gb pamięci, 6Gb ramu, dobry procesor, świetny jak na średniaka aparat, dobry ekran, płynność działania, NFC, dual SIM, potężna bateria wystarczająca nierzadko na 2 pełne dni działania. Świetny wygląd i bardzo dobre wykonanie, szklane mieniące się w świetle plecki, etui i ładowarka w zestawie. Słuchawki chyba też, ale nie pamiętam.

Teraz po prawie 4 latach ze względu na trochę nie domagającą baterię (3/4 dnia), pogorszoną jakość aparatu, i przede wszystkim zabicie przez producenta (brak aktualizacji softu i bezpieczeństwa) postanowiłem kupić nowy telefon. Budżet elastyczny, ale powiedzmy że im taniej tym lepiej, max 2500.

No więc patrzę:
Telefony 1000-1400zł - 4 letnie budżetowe Xiaomi zjada je na śniadanie, parametry te same, a nawet gorsze (tak wiem, nowsza technologia itd, ale co to zmienia w codziennym użytkowaniu? nic.). Gołe liczby są te same - 128Gb, 6Gb NFC. Jedyny plus to obsługa 5G. Wykonanie głównie plastik.

Telefony 1400-2000zł - jakieś POCO SROCO, Xiaomi też jest i Motorolka. Parametry j.w ewentualnie 8Gb ram i ekran amoled. Nic co by zrobiło efekt wow.

Telefony 2500zł, a dokładniej OnePlus Nord 3 5G - pierwszy telefon który jako tako coś fajnego oferuje względem mojego 4 letniego Xiaomi za 1000zl z 2019 roku.

Nie wiem co zrobić. Mam wrażenie że rynek w ciągu tych 4 lat w ogóle do przodu nie poszedł, że panuje stagnacja technologiczna na rynku smartfonów a Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był ostatni NADtelefon swoich czasów i kto wtedy skorzystał ten wie co piszę. Xiaomi dzisiaj to już nie jest to samo.

Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

#smartfon #telefony #xiaomi #oneplus #skarpetki
Chorazy_Torpeda - Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i da...

źródło: temp_file9201200176759113893

Pobierz
  • 53
@Chorazy_Torpeda: nie wiem jak mozna #!$%@?, ze trzeba wydac z jakies 2000 pln by dopiero zobaczyc roznice miedzy twoim xiaomi, a nowym telefonem. juz w cenie 1500 albo pewnie mniej jak chcesz chinczyki to masz juz oleda, wieksze odświeżanie niz 60hz ekranu, lepsze ladowanie, wydajnosc, aparaty, glosniki stereo ktore wtedy byly moze w niektorych flagowcach. juz za 1500 masz norda 2 ktory bije pod kazdym wzgledem twoje redmi, czy multum motek
Jak ktoś chce się poczuć tak jak OP -- nostalgicznie i wzniośle zarazem -- to chętnie sprzedam swoje Redmi Note 8 Pro za 300 zł. Stan zajebisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chorazy_Torpeda: wojna handlowa z chinami od 2019 i ograniczanie dostepu do snapdragonów w dalszej kolejnosci spowodowały zastój i zmniejszyły dystans.
Taj jak wczesniej chinol był o 40% tanszy i mial lepszy procek tak teraz po tych kilku latach zachodnie telefonu mają tyle samo powera co chinole a chinole są tansze o te 25% juz tylko. Do tego zachodnie tele nadgoniły dystans wydajnosciowy ( mowa o niskim i srednim segmencie ) i
@Chorazy_Torpeda kupiłem go niedługo po premierze na jakiejś promocji na aliexpress za nieco ponad 700zł. Używałem zadowolony przez półtora roku, a moja mama używa go po mnie do dziś. To był ostatni mój xiaomi który działał sprawnie i nie miał od groma bugów w sofcie