Wpis z mikrobloga

Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i dalej jest NADtelefon w porównaniu z aktualną ofertą rynku.
Pamiętam jak w Grudniu 2019 roku szukałem telefonu. Budżet 1000 cebulionów. Przejrzałem cały polski i zagraniczny internet przeanalizowałem kilkanaście recenzji i zdecydowałem się na to cudo. Pamiętam jak dzisiaj- 999zł 10 rat po 99.90. W 2019 osiągami był niewiele gorszy od "flagowców" a cenowo bił je na głowę. Po prostu idealny telefon dla Polaka szanującego pieniądze i oczekującego dobrego zakupu.

128Gb pamięci, 6Gb ramu, dobry procesor, świetny jak na średniaka aparat, dobry ekran, płynność działania, NFC, dual SIM, potężna bateria wystarczająca nierzadko na 2 pełne dni działania. Świetny wygląd i bardzo dobre wykonanie, szklane mieniące się w świetle plecki, etui i ładowarka w zestawie. Słuchawki chyba też, ale nie pamiętam.

Teraz po prawie 4 latach ze względu na trochę nie domagającą baterię (3/4 dnia), pogorszoną jakość aparatu, i przede wszystkim zabicie przez producenta (brak aktualizacji softu i bezpieczeństwa) postanowiłem kupić nowy telefon. Budżet elastyczny, ale powiedzmy że im taniej tym lepiej, max 2500.

No więc patrzę:
Telefony 1000-1400zł - 4 letnie budżetowe Xiaomi zjada je na śniadanie, parametry te same, a nawet gorsze (tak wiem, nowsza technologia itd, ale co to zmienia w codziennym użytkowaniu? nic.). Gołe liczby są te same - 128Gb, 6Gb NFC. Jedyny plus to obsługa 5G. Wykonanie głównie plastik.

Telefony 1400-2000zł - jakieś POCO SROCO, Xiaomi też jest i Motorolka. Parametry j.w ewentualnie 8Gb ram i ekran amoled. Nic co by zrobiło efekt wow.

Telefony 2500zł, a dokładniej OnePlus Nord 3 5G - pierwszy telefon który jako tako coś fajnego oferuje względem mojego 4 letniego Xiaomi za 1000zl z 2019 roku.

Nie wiem co zrobić. Mam wrażenie że rynek w ciągu tych 4 lat w ogóle do przodu nie poszedł, że panuje stagnacja technologiczna na rynku smartfonów a Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był ostatni NADtelefon swoich czasów i kto wtedy skorzystał ten wie co piszę. Xiaomi dzisiaj to już nie jest to samo.

Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

#smartfon #telefony #xiaomi #oneplus #skarpetki
Chorazy_Torpeda - Wypuszczony w III kwartale 2019 Xiaomi Redmi Note 8 Pro to był i da...

źródło: temp_file9201200176759113893

Pobierz
  • 53
@Chorazy_Torpeda: Są ludzie którzy do dzisiaj jadą na 10-letnich Nexusach/Asusach czy 6-letnich LG/Motkach z serii G, są też tacy jak ja co nie mogą sobie wybaczyć upadku Lumii, więc nie do końca rozumiem nad czym się tak mocno spuszczasz. Jest ogrom telefonów które i dzisiaj również można podobnie docenić.

No ale wiadomo. To szajomi. To nie tylko telefon, to styl życia. To nie emeryci w pogoni za karpiem, to zoomerzy.
eeehhh - @Chorazy_Torpeda: Są ludzie którzy do dzisiaj jadą na 10-letnich Nexusach/As...
@Chorazy_Torpeda: dokładnie taki sam kupiłem też za 999zł super telefon, niedawno zamieniłem go na samsung s20fe. Też długo szukałem ale na rynku do 2k totalnie nic ciekawego nie ma. Trafiła się okazja cenowa na samsunga to zmieniłem ale gdyby nie to i bateria co już miała problem wytrzymać dzień to pewnie bym trzymał dalej. Samsung jest trochę lepszy, największa różnica to ekran bo amoled i znacznie lepsze foty robi. Ale czy
@Chorazy_Torpeda: Mam go już ponad 2 lata i jest spoczko.Przyzwyczaiłem się do MIUI.Jest już troszkę rozbity,ale dalej działam na nim.Mam jeszcze realme i nie obsługuje mi się go tak fajnie jak xiaomi.Miałem też note 7 też był dobry.
@PurpleHaze: Fajny komentarz. Mój poprzedni telefon to był mi9, na początku był zachwyt, ale jakoś po kolejnym updacie softu wszystko zaczęło mulić, pdfy przestały się otwierać, niektóre popularne apki wysypywać. Po 3 latach coś zaczął się sam wyłączać, aż w końcu wyłączył się na amen.

Kontakt z serwisem xiaomi nic nie dał "panie, po gwarancji", na szczęście udało mi się go raz włączyć bo inaczej byłbym w dupie przez google authenticatora.