Wpis z mikrobloga

Czemu rynek wynajmu #nieruchomosci w Polsce jest tak bardzo #!$%@?. Szczególnie dla #niebieskiepaski

Małe gówniane miasto 100k nie żadna metropolia:

Przeglądasz ogłoszenia dwupokojowych - 1900, 1700, czasem 1500 z meblami z PRLu. Ooo 900 WTF. Okazja życia. Biorę. Wchodzisz i czytasz 900+950 czynsz do spółdzielni. Tak ku$rwa czynsz 950zł jasne. Ma się łapać w filtr <1000 jak passat z przebiegiem 199999km na otomoto.

No ale nic. Coś mniejszego trzeba znaleźć sobie myślisz. Kawalerkę. Co drugie ogłoszenie w tytule "Przytulna" tzn. mniej więcej tyle że jak rozłożysz ręce to sięgniesz od ściany do ściany największego (i jedynego) pokoju. No ale nic. Kto wybrzydza ten mieszka pod mostem. Wybierasz najkorzystniejsze oferty i czytasz. 90% je%banych ogłoszeń przez pośredników czyli te hieny które żerują na haraczu. Tak jakby wynajmujący nie potrafił sam wrzucić pieprzonego ogłoszenia na olx. No ale z biurem ma full profeskę. Świetne zdjęcia (z telefonu), umowę (pierwszą lepszą z neta) i bezpieczeństwo (yhy). Ale bro. Jako wynajmujący masz przecież wygodę. Typek oprowadzi cię po paru mieszkaniach i pomoże coś wybrać. Tylko jak się go spytasz o jakiś szczegół to on nic nie wie. On ma tylko metraż wpisany na karteczce i cenę.

Uj z tym. Nie będziesz dokarmiał pasożytów. Przebieduję w pokoju z kimś myślisz sobie. Ceny nieruchomości jeb&%ną a ja się odkuję. Mieszkanie ze współlokatorem też jest w porządku.

Takiego chvja. Masz rzeczonego między nogami to spier&alaj. "Preferowana studentka", "dla kobiety", "wynajmę studentkom", "z racji tego że mieszkanie zamieszkują już kobiety bla bla bla". I tyle zrobisz. Nie masz bogatych starych, nie dostałeś mieszkania po babce/dziadku, nie zarabiasz 3 średnich krajowych (no jak ty kvrwa śmiesz być średni), nie urodziłeś się kobietą to won pod most gdzie twoje miejsce.

#zalesie #gorzkiezale ##!$%@? #przegryw #wynajemkrotkoterminowytorak #frustracja
  • 12
@De_Fault: lipa sam mieszkam w mieście 100k i nie wiem czy to nadal nie za mało żeby jakoś żyć cywilizowanie czy to moje chłopskie #!$%@? po prostu mnie przytłacza
@De_Fault naciągasz pod swoje tezy. gdybym miał mieszkanie pod wynajem to też nie zawracalbym sobie głowy odbieraniem telefonów smsów i maili od #!$%@? wie kogo tylko dał to agencji. a to że jaśnie pana to razi to coz
masz bezpieczny kredyt 5% to bierz póki idzie jeszcze cokolwiek za to kupic większego niż 30 metrów
wynajem w polsce to ekstremalna choojnia
@De_Fault: No ja mam mieszkanie jednopokojowe 40m² wynajem okazjonalny, 1700 za wszystko, i co 2 miesiące rachunek za gaz coś koło 120zł maks. Ale internet sam sobie musiałem ogarnąć, więc już koszta wzrastają, przerzuciłem się na rower z autobusu dzięki przy dłuższym wynajmie to mi się zwróci. A lodówka jaką zastałem to #!$%@? bardziej na piwo niż jedzenie, taka mała.
@De_Fault Sterotyp o tym że panie dbają o mieszkanie bardziej niż faceci jest mitem, pamiętam z studenckich czasów że może i chłopaki nie byli czyścioszkami ale największy chlew zawsze widziałem u studentek.

Jak sam nie masz hawiry w ramach rodzinnego majątku, to lepiej obecnie mieszkać z rodzicami(o ile nie są toksyczni a dom spory) niż kisić się na wynajmie. I to bez względu na to czy to prowincja czy miasto wojewódzkie.
  • 2
Sterotyp o tym że panie dbają o mieszkanie bardziej niż faceci


@DonTadeo: albo jakiś janusz który będzie miał w ten sposób jedyną okazję porozmawiać z kobietą a jeszcze jak jej obniży później czynsz to hoho może wypowie jego imię na głos i z miejsca dostanie orgazmu.
Sterotyp o tym że panie dbają o mieszkanie


@DonTadeo: przecież 99% ogłoszeń "wynajmę studentce" to zwykłe sutenerstwo i najczęściej przy oglądaniu mieszkania okazuje się że właściciel to jakiś obleśny Janusz który po oblukaniu czy klientka się nadaje, proponuje dach nad głową w zamian za cimcirimci albo używane majty.
@De_Fault: Na początku tego roku planowałem z różową wynająć coś skromnego na pol, moze rok czasu żeby sprawdzić czy się nie pozabijamy. Jak zobaczyliśmy ceny to skończyliśmy z kredytem i swoim mieszkaniem. Dramat, zwłaszcza w dużych miastach. A jak mieszkasz w powiatowym to najlepiej chyba znaleźć pipidówę, gdzie stoją 3 bloki na krzyż, kupić furę i mieszkanie w takiej wiosce, bo jak w powiatowym jest jakaś strefa to Ukraina wywindowała ceny
@De_Fault: lepiej przemęczyć się z rodzicami jak masz taką opcję. Do 30 to jeszcze nie wstyd, a w tych czasach to nawet i po. Odłożysz i kupisz coś własnego