Wpis z mikrobloga

Właśnie widziałem screena maila, gdzie typ dostał feedback o odrzuceniu jego kandydatury na stanowisko programisty. Jednocześnie zaznaczyli, że aplikowało 6 tysięcy osób xDDD

Pozdro tam dla was, co nabijacie hajs firmom bootcampowym. Dla mnie ten sam rak co rynek #nieruchomosci i nabijanie kabzy pośredników na kredytobiorcach. Albo nie, inaczej. To jednak mniejszy rak, bo mieszkanie kupisz i masz, mimo że cię ogołocą na prowizji, a bootcamp kupisz i nie masz nic xD

Btw - nie jestem z IT, ale robiłem kiedyś zlecenie na usługi content marketingowe dla takowej firmy, żeby dorobić i momentami czułem się, jakbym pisał artykuł/książkę o numerologii lub garnkach.

#programista15k #it #praca #pracbaza #takaprawda #bekazpodludzi
  • 36
  • Odpowiedz
W sensie dużo osób na jedną ofertę pracy?


@Joxek: tak. I firmy wybrzydzają, oczekują doświadczenia i wiedzy z kosmosu za śmieszne pieniądze. IT to rak i totalne gówno obecnie.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Jestem starej daty tzn blizej mi do 40 niż 30 ale pamiętam jak kończyłem technikum to chciałem wejść w ten temat, ale poziom dostępności materiałów, wiedzy na internecie to nawet nie ma czego z czym co jest teraz porównywać, ostatecznie nigdy nic nie miałem do czynienia z branżą. Zastanawiam się kiedy był ten złoty czas żeby wystartować łatwo jako junior a teraz kosić gruby hajs?:P
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: to co ty robiłeś przez te 8 lat?
jak patrzę po swojej skrzynce odbiorczej na LI i jak gadam ze znajomymi z branży to jest spowolnienie ale nadal rekruterki spamują ofertami
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Ziomek został zwolniony niedawno to teraz więcej niż w pracy #!$%@?, żeby ogarnąć wszystkie oferty, rozmowy, itp., bo jest tego tak dużo. W czym pracujesz?
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Ja od 4 lat szukam pracy jako grafik / montażysta (generalnie w branży multimedialnej) i jeszcze nikt nie odpowiedział na moje CV mimo posiadania własnej działaności z dość dużym portfolio. Może to dlatego, że jak na pracuj.pl podaję oczekiwane wynagrodzenie 4k na rękę to pokazuje mi, że 89% aplikujących oczekuje mniej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: sporo
skąd niby mam brać procesy rekrutacyjne jak nie z ofert pracy? xD
wszystkie (poza pierwszą pracą) rekrutacje robiłem z takich spamowych ofert z LI i jakoś wszystko to były legit procesy rekrutacyjne
  • Odpowiedz
89% aplikujących oczekuje mniej


@Madridista98: to kolejny temat, ludzie #!$%@?ą za gówniane pieniądze w większości (jak nie masz pleców/spadku po dziadku to zasuwasz za grosze całe życie). Tłuste kuce wymyśliły sobie mity o zarobkach w IT i tyle.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: kiedyś eldorado musiało się skończyć.
Zostań PROGRAMISTĄ css, html i react - po 2 miesiącach nauki będziesz zarabiać 15k/msc. Myślałeś, że musisz być inteligentny? Nie! To błąd, zobacz jakie to proste! Będziesz znać jeden framework bez jakiejkolwiek wiedzy jak to naprawdę działa pod spodem.

Prawda jest taka, że wszystkie te chatboty sprawią, że zawód programisty znowu stanie się w pewnym sensie "elitarny", a większość tych bootcampowych jedno-frejmworkowych Andych, którzy nie
  • Odpowiedz
@Kopyto96: @CalibraTeam szanuje za odganianie od IT, zostanie więcej dla reszty :)

W tym roku jest padaka, bo w zeszłym i poprzednim firmy narekrutowały na zapas, no i ten zapas był nadmiarowy.
Jeszcze z rok i wszystko wróci jak było, szczególnie w Polsce która nadal jest mocno konkurencyjna na rynku ze swoimi wynagrodzeniami w IT
  • Odpowiedz
@Madridista98: ło kurde, a ja straciłem pracę w graficznym januszexie w powiatowej, gdzie klepałem jakieś wizytówki i ulotki i ponawiałem głownie stare zamówienia i projekty. Video nie znam a też chcę szukać czegoś i jak myślę o zdalnej / wojewódzkim to co najmniej chciałbym 4500-5000 na łapę xd
a tu czytam, że ludzie, którzy więcej umieją i mają nawet jdg (na których co miesiąc tracą pieniadze) nie mogą znaleźć pracy i
  • Odpowiedz
@smallboobslover: No i tak masz szczęście, że pracowałeś w zawodzie, bo kiedy od ponad 4 lat szukasz pierwszej pracy w zawodzie z którego kończyłeś studia ze specjalizacją to człowieka szlag trafia. Tym gorsze jest to, że w wieku 24 lat na zleceniu w sklepie bez żadnego problemu miesięcznie można zrobić większy hajs, niż na etacie w branży IT.

Ja też miałem jdg, ale zawiesiłem, bo bywały miesiące, w których więcej płaciłem
  • Odpowiedz