Wpis z mikrobloga

Ehh, chuop chciałby założyć firmę, znaczy start-up jak to się modnie gada, ale chuop ma tylko pomysł, makietę zrobioną w sketchu, podstawowe zdolności programistyczne i tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chuop potrzebuje backend, frontend, Java developera, osobe od cyberbezpieczeństwa, a pieniędzy brak, its over for me ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A na poważnie, mam fajny pomysł na aplikacje e-wallet. Jak na razie udało mi się ogarnąć mniej więcej makiete UI/UX, jak na początek przygody jestem zadowolony, przy okazji odkryłem swego skilla w robieniu ikon ( ͡ ͜ʖ ͡) I co dalej? Przecież nikt nie potraktuje na poważnie 22 latka, co ma kilka kafli budżetu, a jego hobby to sztuka, technologia, resell xD w dodatku moja wiedza co powinien robić CEO ogranicza się do:
- nie wywalania kasy na bzdury,
- pracowania z pracownikami, dawania z siebie wszystkiego przez długie godziny,
- dawanie sobie horrendalnie wysokich zarobków na start = koniec przygody.

Ale shitpost napisałem, festiwal "jesteś młody, weź się do nauki" za 3,2,1..

#startup #firma #biznes #programowanie #programista15k #pytanie
  • 4
Jeżeli pomysł jest zajebisty to inwestora/team znajdziesz. Zrób chociaż podstawowy biznesplan na początek, rozeznaj się na rynku, pogadaj ze znajomymi. Sama makieta to raczej za mało.
@Tratak: zawsze to wyglądało tak, że startupy rozwijają się dzięki inwestorom. Sam nic nie zdziałasz. Nawet microsoft potrzebował IBMa, żeby rozwinąć skrzydła. Historia każdej dużej firmy to połączenie dobrego pomysłu i dobry punkt zaczepienia.

Kontrprzykładem mogą być firmy założone przez pracowników innych dużych firm, którzy znają rynek i są w stanie wprowadzić coś lepszego przy użyciu swojego doświadczenia, umiejętności i znajomości rynku. Ale to nie twój przypadek

Z prostych rzeczy, które
@Tratak: na początku zajmij się stroną biznesową. zajmowanie się implementacją na początku to jest dość popularny błąd. w drugim kroku zajmij się wizerunkiem, żeby się odpowiednio sprzedać, tzn. jakaś fajna nazwa, logo, prezentacje i generalnie cała otoczka. jako założyciel będziesz zajmował się przede wszystkim ogarnianiem środków na pomysł i prowadzeniem firmy. w drugiej kolejności prawdopodobnie będziesz zajmował się implementacją tego pomysłu.