Wpis z mikrobloga

A jak przeskoczę przez ten ich improwizowany plotek to co mi zrobi Policje wezwie ?
to jej powiem żeby spei..a
  • Odpowiedz
powinni na wejściu na każdy szlak postawić budki czerwony szlak ładne widoki 25zł, zielony bez widoków 10zł.
  • Odpowiedz
ale do tego momentu - działki są w posiadaniu pkl


@graf_zero: W księgach wieczystych nadal jako właściciel stoi pradziadek tych ludzi. A PKL nie ma żadnego papieru, bo jak twierdzą, "zgubiły się w trakcie wojny". Ci ludzie muszą co pewien czas pokazać, że walczą o swoje, bo inaczej PKL mógłby wystąpić o zasiedzenie, bo użytkuje od 30 lat, a nikt inny o to nie dba. Teraz nie mogą powiedzieć, że nikt
  • Odpowiedz
A PKL nie ma żadnego papieru, bo jak twierdzą, "zgubiły się w trakcie wojny


@lukaszw_: no a to użytkowanie wieczyste?

Dobra - ktoś musi numer księgi zdobyć - sami se spraedzimy
  • Odpowiedz
@lukaszw_ Jak rozmawiałem wielokrotnie z właśnie tą konkretną rodziną górali, to oni właśnie mają ogromny żal o to, że od czasów komuny nawet po jej upadku, odebrano im ogromne połacie ziemi, kotra dzisiaj po cenach rynkowych byłaby ciężka do wycenienia ale na pewno byłyby to trzycyfrowe sumy w milionach złotych. Można dyskutować o tym jak te hektary służą teraz wszystkim w postaci szlaków i terenów turystycznych, ale jestem pewien że każdy na
  • Odpowiedz
@rafal-heros: pod Warszawą, nad Zalewem Zegrzyńskim, ludzie jeszcze w PRLu pokupowali działki letniskowe i zrobili sobie dojazd przez cudzą działkę. Przez lata droga znalazła się nawet na mapach (ale typu OSM, nie w geodezji, formalnie nie istniała) i otrzymała swoją nazwę. Właściciele tej działki przez dekady nie za bardzo się nią interesowali, ale parę lat temu postanowili ją sprzedać. Mogli to zrobić, bo to formalnie była zwykła działka letniskowa jak pozostałe
  • Odpowiedz