Wpis z mikrobloga

To zadziwiające, jak rozwarstwione jest nasze społeczeństwo finansowo, i to nawet w grupach o zbliżonym potencjale intelektualnym.

Wczoraj spotkałem się z moim kumplem ze studiów (telekomunikacja PW). 4,5 k netto do łapy w Warszawie, 7 lat stażu. 8k do łapy (czyli taki branżowy standard - niestety, bo to słabo opłacana branża) to dla niego "ogromna fura pieniędzy". W tym czasie inny wspólny znajomy, senior front end react developer, prawie 30k na fakturce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównując obu panów - ten zarabiający 4,5k jest bardziej pracowity, bystrzejszy i ma większy potencjał intelektualny. Znam obu na tyle długo/dobrze, by być tego pewnym.

(nie, nie pytam czemu, żeby znów jakiś #programista15k nie zaczął się napinać, WIEM czemu, nie tłumaczcie mi, pliz).

Smutne to wszystko. Gdyby tylko ludzie mieli więcej respektu dla swojej pracy, swoich umiejętności i nie sprzedawali ich za pensję pracownika lidla+1000zł...

#praca #pracanieit #kariera
  • 25
  • Odpowiedz
@Pharos: cały hype na programistów jest tylko dlatego, że można bardzo łatwo to outsource'ować i zachód podbija nam stawki a inni inżynierzy na ogół są przylepieni do polskich januszexów
  • Odpowiedz