Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czemu wykopki tak smieją się, jak facet bierze ślub? Jestem ze swoją narzeczoną 6 lat (znamy się dłużej) jestem za nią pewny, nie mamy nawet znajomych. Spędzamy praktycznie cały czas razem. Może to zazdrość? Skąd wzieło się to, że ludzie odradzają facetom ślubów? #slub #rozowepaski #przegryw #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
@Niadry o czym ty mówisz, jak ci co doradzają pierwsi by brali ślub? najczęściej takie rady słyszałem od ludzi w wieloletnich związkach a nie od przegrywów nigdy nietrzymajacych za rękę
No. Tak dokładnie. Bo to Ci sami zauważ, Ci ludzie w wieloletnich związkach to właśnie przegrywy, którzy trafili kobiete i po roku, dwóch biorą ślub. Ja teraz odpisałem odnośnie komentarzy tu na wykopię to odradzają przegrywy bez kobiet, ale to o czym ty mówisz czyli w życiu to rady dają beta bankomaty, przegrywy którzy byli w związku i szybko się ożenili. Takie mam doświadczenie i potem poucza mnie " mentor" mądruje się
@mirko_anonim: Rozwód nagradza kobiety w postaci przejęcia połowy majątku mężczyzny.

Gdybym chciał podpisać umowę o pracę, a w tej umowie była by klauzula, że w razie zwolnienia mnie mam im oddać połowę zarobionych u nich pieniędzy, to zdroworozsądkowy facet by nigdy czegoś takiego nie podpisał.
Anonim (nie OP): Bo żonaci faceci narzekają na to, że są żonaci i mówią tym co nie są żonaci, że znowu by chcieli nie być żonaci i zazdroszczą takiego stanu nieżonatemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówią w tym stylu: nie żeń się to dobrze na tym wyjdziesz.

że zarabiamy, mamy tyle samo. Ty chyba mówisz o sytuacji jak kobieta nic nie robi, a facet zarabia bardzo dużo...


@mirko_anonim: Życie jest nieprzewidywalne. Wystarczy dobry awans w pracy, spadek, rzadziej wygrana w lotka i wszystko się zmienia o 180 stopni.
Rozwód nagradza kobiety w postaci przejęcia połowy majątku mężczyzny.


@PEKLONIKON: no ale w ślubie o to chodzi, że od jego momentu to co się wypracuje jest wspólne a nie tylko własnością mężczyzny.
Zawsze mni zastanawia czy osoby piszące takie komentarze potem się rozliczają z partnerem co do złotówki? Wszystko widziane w katermgoriach moje twoje? Jezuuu... jakbym tak miała żyć (zwłaszcza mając dzieci i kredyt) to by czlowiek oszala.
@elena-mary: Sądy mają gdzieś kto ile płacił, kto nadpłacał, a kto w ogóle nie uczestniczył we wspólnym dorabianiu się. W razie rozwodu wszystko idzie na pół. Też zauważ, że statystycznie około 80%~ rozwodów inicjowanych jest przez kobiety. To się po prostu nie opłaca.