Wpis z mikrobloga

@EtaCarinae loguj się przez ".\NazwaKonta" wybierając innego użytkownika. No i dobrze jednak kilka razy zrobić to z kimś, zanim zaczniesz testować na organizacji ( ͡º ͜ʖ͡º) w razie czego pytaj śmiało na pw
@Koliat: to jeszcze zapytam jak zrobić by ktoś kto się loguje pierwszy raz dostał konto z ograniczeniami? W sensie takie zwykłe konto, które nie instaluje programów i nie grzebie w ustawieniach.
@Koliat: Hej to znowu ja. Okazuje się, że organizacja automatycznie się zabezpiecza. I teraz jest problem w drugą stronę. Tylko Administrator globalny może zmieniać ustawienia i instalować aplikacje na maszynach w organizacji. Bardzo szybko staje się to problemem, bo chciałbym by kilka osób mogło sobie coś instalować bez wiecznego proszenia o pomoc. Moja licencja jest edukacyjna nie mam Intune.
@EtaCarinae dodaj osoby które muszą mieć admina lokalnego do Azure AD Joined Device local administrator roli, ale te osoby które się zalogowały admin musi dodać ręcznie z pomocą polecenia net localgroup administratorzy /add AzureAd\upn