Wpis z mikrobloga

Podajcie swoje triki jak uniknąć utraty kasy lub zostać oszukanym w temacie bankowości

Oto moje
Pierwsza zasada, jak ktoś dzwoni z banku to się rozlanczam odrazu, ewentualnie sam zadzwonię lub się osobiście przejdę do banku.

Druga zasada, na kartach powpisywane fałszywe piny z tyłu, i zdarty kod 3 cyfrowy CVV,

Trzecia zasada, im mniej urządzeń używasz do logowania na konto bankowe tym lepiej,
Najlepiej na pc tylko z domu z stałego własnego WiFi,

Czwarta zasada.
Za granicą używać głównie karty kredytowe z małym limitem lub revolut, do tego nie podłączone ze sobą karty a do głównych środków/oszczędności najlepiej wcale nie mieć ze sobą karty, bo w razie porwania okupu jak zmusza do zalogowania to nie zobaczą głównych oszczędności tylko jakieś grosze

Piąta zasada,
W podróżach mam kilka tysięcy złotych w gotówce z PRL, więc złodziejaszki zadowolone I pójdą w cholerę.

#oszczedzanie
#finanse
#cebula
#cebuladeals
#scam
#oszukujo
#oszustwo
#pieniadze
#poradnik
#porady
#lifehack
#zycie
#inwestycje
#inwestowanie
#bankowosc
  • 12
  • Odpowiedz
Pozapominałbym te wszystkie kody cvv.

Ja mam wyłączone zgody na kontakt marketingowy, więc z banku do mnie nie dzwonią.

Nikt mnie nigdy nie porwał dla okupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: aktywne konto w BIK. Kasę wypłacam z bankomatów Blikiem, co pozwala uniknąć skimmerów. Karty debetowej do konta nie mam, tylko kredytowa podpięta pod Google Pay (fizycznej nie używam). Na kompach używam Linuksa, urządzeń/przeglądarek nie zapamiętuję, przez co zawsze muszę autoryzować logowanie drugim składnikiem. Płatności przez internet za pośrednictwem jednorazowych kart z Revoluta.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon każda płatność online muszę potwierdzić w jednym zweryfikowanym urządzeniu mobilnym. Tak więc obaw o te trzy cyfry to nie mam ;) Dodatkowo od kilku lat nie ma na karcie imienia i nazwiska, co utrudnia weryfikację karty przy próbie zakupów online. No, a ponownie najważniejsze, każda płatność kartą online musi być zatwierdzona i potwierdzona pinem na zweryfikowanym urządzeniu, w aplikacji bankowej.
  • Odpowiedz
transakcje kartą i tak muszę potwierdzić w aplikacji także nie muszę zdrapywać cvv

każda płatność kartą online musi być zatwierdzona i potwierdzona pinem na zweryfikowanym urządzeniu, w aplikacji bankowej


@domestos-z-szaletu: @kureci_paratko: Nie musi. To jest zależne od sklepu w którym kupujecie czy ma zaimplementowaną taką funkcjonalność.

Teraz zgadnijcie gdzie ktoś użyje danych ze skradzionej karty, w miejscu gdzie takie potwierdzenie będzie wymagane czy nie ( ͜͡
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Dodałbym:
używanie Nokii 3310 do odbierania kodów jednorazowych przez SMS aby zainfekowany telefon nie przekazał moich potwierdzeń oszustom.
Jeden komputer dedykowany tylko do logowania się do banku, oczywiście z dyskiem zaszyfrowanym silnym hasłem.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Jedno konto bez karty do trzymania hajsu, drugie z kartą i jakąś częścią środków do płatności online i kartą. Prościej się nie da. Dostęp do konta z kartą klasyczny - apka, PC. A na to bez karty to jedynie z laptopa przeznaczonego pod bankowość, na którym nic innego nie robię.
  • Odpowiedz
@Asceus ale to mój bank wymaga potwierdzenia każdej transakcji, nie sklep. ;)
Zapewne różne państwa EU wprowadziły różne rozwiązania. U mnie jeszcze nie tak dawno do płatności poniżej ustalonej kwoty co każdą chyba 5 płatność zbliżeniową było żądanie podanie pinu ;) Głupie i uciążliwe, ale szybko się z tego wycofali. Prawdopodobnie dlatego, że przy kupnie kawy czy bagiety z automatu nie masz możliwości podania pinu.
  • Odpowiedz