Wpis z mikrobloga

2km w 15 min z szybkością 4,5-5km/h


@plaisant:
Przecież to się kupy nie trzyma, przy prędkości 4,5-5 km/h przejście 2 km zajmie 24 - 26,6 minut i to wprost wynika z matematyki i danych, które podałeś. Aby przejść 2 km w 15 minut trzeba by poruszać się ze średnią prędkością 8 km/h.
  • Odpowiedz
@smk666: masz rację @Taiispiimapulber pomyliłem się w tych minutach... 15 min to ja idę przez kilometr (sercowiec) ale tętno i tak mam wysokie tak jak bym biegł dlatego u ciebie pierwsze co to rzuciło mi się w oczy tętno i realnie masz za wysokie. Mi doktorek zakazał biegać. Ja jak chodzę to mam 130
  • Odpowiedz
a dziękuje za troske. Zdrowy młody jestem, jak sie wymęcze to tętno spadnie.


@Taiispiimapulber:
W zeszłym roku na rowerze miałem średnie tętno 165 z wyskokami na 180 i myślałem, że tak ma być, wszak jeździłem na wycisk. W styczniu wyszło mi konkretne nadciśnienie (czasem nawet 160/100), dostałem leki i teraz na tej samej trasie mam średnie 143, które prawie nie przekracza 150 a trasa, obciążenie i wyniki te same.

Może warto
smk666 - >a dziękuje za troske. Zdrowy młody jestem, jak sie wymęcze to tętno spadnie...

źródło: e23f14671f051ffb8f67413bde8642ae15d560cc68f24a97af9ade4780e744cc

Pobierz
  • Odpowiedz
pierwsze co to rzuciło mi się w oczy tętno i realnie masz za wysokie.


@plaisant:

Ty sobie zdajesz sprawę że jeszcze kilkanaście lat temu ludzie biegali bez pulsometru? Bez gps'a?
Że jak kto chciał iść biegać to po prostu szedł biegać i nie wiedział ani jakie ma tempo ani jaki ma puls?
  • Odpowiedz
a co jeśli ciśnienie mam w porządku, ale też mam całkiem wysokie tętno przy wysiłku?


@LosoweZnaki:
Nie mam pojęcia, nie jestem lekarzem ( ͡º ͜ʖ͡º). Podzieliłem się tylko tym, co "wyszło" u mnie a że diagnostyka nie boli i nic nie kosztuje to czemu by tego nie sprawdzić na wszelki wypadek. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
może potrenuj w ten sposób i leki odstawisz


@0suchy0:
Lekarz zabronił na podstawie "starych" wyników z uwagi na znacznie podwyższone ryzyko udaru/zawału serca. Będę na kontroli to się zapytam czy teraz po lekach i z zupełnie innymi wynikami tętna i ciśnienia mogę zacząć tego typu trening.
  • Odpowiedz
@smk666: @Taiispiimapulber @plaisant Nie straszcie ludzi od razu problemami zdrowotnymi i wizytami na sorze :D Po pierwsze to nie jest wysokie tętno, a po drugie to kwestia indywidualna. Ja mając 36 lat przy dobrym treningu dochodzę do tętna 200, regularnie badam się kardiologicznie, miałem badania wysiłkowe i wszystko jest w porządku. Rozpoczynając jakąkolwiek przygodę ze sportem należałoby się zbadać, ale też nie ma co panikować, daleko tam jeszcze do maksymalnego tętna
  • Odpowiedz