Wpis z mikrobloga

Czy zna ktoś jakiś sposób na "wyciszenie" zmęczonych mięśni nóg? Bo ostatnio jak robię dół, to później w nocy nie mogę spać - budzę się z uczuciem mocnego zmęczenia nóg, przez które nie mogę ponownie zasnąć (dziś tak miałem przez prawie 4h, między 1 a 5 rano). A że wstaję rano, to mnie to już irytuje...

#mikrokoksy #silownia
  • 16
  • Odpowiedz
@buntowniczaczupakabra: Nie wiem jaki masz staż, ale ja jak zrobiłem pierwszy trening pod trójboj też miałem problem z zaśnięciem. Ciało się przyzwyczaiło do wysiłku i potem już normalnie było. Daj sobie czas, a jak to nic nie da to może jakieś rollery czy piłki itd.
  • Odpowiedz
@Bushtren: Staż mam niewielki, jakoś pół roku, ale od niedawna zmieniłem ćwiczenia na nogi i dałem tam odpowiednie obciążenie, wraz z którym pojawiło się zmęczenie. Chyba kupię sobie roller, bo nie chciałbym rezygnować z tych ćwiczeń czy też redukować ciężar - myślisz, że taki https://www.decathlon.pl/p/mp/springos/roller-do-masazu-springos-33-cm-z-wypustkami/_/R-p-cbb85bf6-c555-4600-8552-7b13e6b3187f będzie odpowiedni?
  • Odpowiedz
Rollera nie musisz kupować. Napisz jak wygląda twoja rozgrzewka. Bo może w tym jest problem, że nogi nie mają odpowiedniego rozgrzania przez co po treningu są w szoku i ciało wytwarza adrenaline czy kortyzol, co skutkuje złym snem.
  • Odpowiedz
To polecam ci dodać do rozgrzewki: 90/90, FFE, fire hydrant, psoas march i jak nie masz dużych problemów z mobilnością to w dniu nóg możesz też dodać Cossack squat jako pierwsze ćwiczenie (jak nie dasz rady to może być na TRX czy coś). Powinno pomóc. Ps. jak masz problem mobilnościowe z biodrami to polecam taki zegar (nie pamiętam jak to się nazywało), polega to na tym, że ustawiasz się na ziemi i
  • Odpowiedz
@buntowniczaczupakabra: a i jeszcze to co czujesz 12h po treningu to czyste zakwasy, pewnie nie oddychasz prawidłowo i przez pracę, mięśnie z niewystarczającą ilością tlenu się zakwaszają. Polecam ci obejrzeć jakiś film o oddychaniu podczas ćwiczeń siłowych.
  • Odpowiedz