Wpis z mikrobloga

@noipmezc: Uwielbiam czytać komentarze pod tego typu poradnikami. Ludzie chcą sobie zrobić coś samemu, a jednocześnie płaczą, że nie mają nawet wkrętarki. Ba! Niektórzy nie mają nawet śrubokrętów i płaczą, bo jak oni mają to zrobić, gdy mają tylko taśmę klejącą w szufladzie biurka xD
@matm: to masz pretensje do nich, że jesteś niezaradny życiowo? xD Sprzedam Ci protip, kupuj sobie po każdej wypłacie jakieś narzędzia, zacznij od czegoś taniego, typu zestaw śrubokrętów, jakieś pilniki, piłka ręczna itp. i sukcesywnie idź dalej. To nie lata 90 XX wieku, że za wiertarkę trzeba wydać 3/4 wypłaty, teraz średniej jakości wkrętarka, szlifierka, wiertarka czy wyrzynarka, to koszt ~200 zł, do prac domowych wystarczą w 100%.
@Majozen Oho wielki pan majsterkowicz się odezwał. To że nie mam wyrzynarki i tego typu narzędzi ? Chodzi mi o to że gdy trzeba mierzyć siły na zamiary. Tak samo jak poradnikami naprawy aut. Ludzie próbują według filmików urwą śruby bo auto ma 20 lat a potem płacz
@matm: To po co oglądasz poradniki tego typu, jak wiesz, że nie masz żadnego sprzętu prócz starej wiertarki? Żeby się spłakać na wykopie, że goście z kanału na YT mieli sprzęt, a Ty nie? xDDD Jak nie spróbujesz, to się nie nauczysz. Urwiesz śrubę? No trudno, to teraz sie naucz jak wykręcić urwany gwint, zamiast płakać "bo ja nie umiem" xD Rośnie nam pokolenie które nie potrafi wymienić kontaktu w mieszkaniu,
@alahakbar: ale kto Ci każe kupować sprzęt za dziesiątki tysięcy? Wkrętarka, wiertarka, szlifierka, wyrzynarka, to dosłownie podstawowe elektronarzędzia, którymi zrobisz 90% rzeczy z tych poradników xD Logiczne, ze jeśli musisz oglądać takie filmiki, żeby zrobić "dizajnerski stół z europalety", to nie będziesz robił rzeczy, które wymagają tokarki czy spawarki tig ze zmiennym prądem by pospawać aluminium. Oni na tym zarabiają, więc muszą mieć sprzęt, przeciętnemu oglądającemu, który chce zrobić jakiś kiczowaty
@peoplearestrange: za 219 kupiłem 2 lata temu w Brico wkrętarkę Einhella 18v z baterią, postawiłem nią altanę, zrobiłem ogrodzenie pod domem i wiele innych przydomowych prac, cały czas ma się dobrze. Jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem wystarczy Ci nawet wkrętarka z lidla, na #!$%@? kupować sprzęt spod brandu Milwaukee czy DeWalta i płacić w tysiącach, a potem użyć 4 razy i wrzucić do kartonu?