Wpis z mikrobloga

@tomilipin: kurde a co Ci przesszkadza ta końcówka? Miał to słownie napisać? Nie lepiej to potraktować jak w angielskim?? Też masz 1st, 2nd... I co ktoś sie #!$%@? co to jest onest? twond? Nie rozumiem czemu sie zawsze ktoś o to #!$%@?.
  • Odpowiedz
@tomilipin: Nie wiem, pisownia też może ewoluować, mi nie przeszkadza ten dopisek i z automatu czytam czterystaosiemdziesiątympiątym. Fakt można też napisać po prostu 485. Chociaż moim zdaniem tak jak napisał op jest lepiej.
  • Odpowiedz
@JezJezozwierz

Też masz 1st, 2nd... I co ktoś sie #!$%@? co to jest onest? twond? Nie rozumiem czemu sie zawsze ktoś o to #!$%@?.


XDDDDD Naprawdę nigdy Ci nie przyszło do głowy że w angielskim te skróty mogą coś oznaczać?
  • Odpowiedz
@JezJezozwierz:

pisownia też może ewoluować

Klasyka. Nie tłumaczmy błędów ewolucją języka. Gatunki ewoluują, ale to nie znaczy że człowiek ze zrośniętymi nogami nie jest chory tylko jest krokiem ewolucji w stronę syreny.

Nie lepiej to potraktować jak w angielskim?

Poważnie? Błędy w jednym języku należy usprawiedliwiać tym że winnym języku działa to inaczej?
  • Odpowiedz
@przemmek113: Przecież ja wiem co one oznaczają, porównuje to z naszym językiem, po prostu końcówki liczebników porządkowych tak samo jak w angielskim mogłyby pełnić taką rolę i u nas, właśnie na przykładzie większych liczb to ma sens moim zdaniem. Nie wiem czego Ty myślałeś, że nie połączyłem w mózgu tego że 1st to first? XD
  • Odpowiedz
@Goglez: Rozumiem, też staram się unikać błędów pisowni typu 250 tyś, przestrzegać ortografii i interpunkcji, ale akurat w tym przypadku jakoś tak mnie skręca, że to przecież nie jest tak złe jak inne błędy. Często widać też, że ludzie tak piszą więc może zamiast z tym walczyć zaadoptujmy to. Nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać czy obstawać ślepo przy swoim, opisałem swój punkt widzenia, teraz biorę od każdej drużyny po 200
  • Odpowiedz
@JezJezozwierz

Chociaż moim zdaniem tak jak napisał op jest lepiej.


To jest dowód na porażkę polskiego systemu edukacji. Zapis liczebników to poziom 4 klasy szkoły podstawowej
() A przy okazji zobacz. Napisałem "4 klasy" bez kropki, bez żadnej durnej końcówki, a jednak wiesz, że chodzi o słowo "czwartej", a nie "cztery". Ciekawe, prawda?
  • Odpowiedz
@tomilipin: No cóż wychodzi na to, że macie racje nawet poczytałem trochę o tym i ta forma zapisu próbuje się już wtopić od 200 lat i nadal jest uważana za niepoprawną. Sam raczej nigdy nie dopisywałem tej końcówki, faktycznie nie jest potrzebna, bardziej mnie uruchamiał ten #!$%@? zawsze pod takim postem ale rozumiem obrońców gramatyki.

@LifeReboot no już, już spokojnie, to tylko wylew, zaraz przejdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@JezJezozwierz

kurde a co Ci przesszkadza ta końcówka? Miał to słownie napisać? Nie lepiej to potraktować jak w angielskim?? Też masz 1st, 2nd... I co ktoś sie #!$%@? co to jest onest? twond? Nie rozumiem czemu sie zawsze ktoś o to #!$%@?.


Nie, nie lepiej bo potem powstają takie potworki jak 1-szym (jeden-szym), 3-go (trzy-go) czy nawet takie abstrakcje jak 8'emką (osiem'emką, tak z apostrofem).

Język polski pod tym względem jest akurat
  • Odpowiedz