Wpis z mikrobloga

@kukold: Tak całkiem poważne to każdy powinien po szkole średniej albo zamiast jej ostatniego semestru przyjść jakieś szkolenie.
Do wyboru: wojsko, służba zdrowia, usługi publiczne, obrona cywilna, administracja, logistyka itd.
Przecież nie każdy musi być zdolny do wszystkiego, ale jakieś bazowe umiejętności na wypadek W by się przydały.
Każda kobieta po ukończeniu 18. roku życia powinna przejść obowiązkową szkołę rodzenia z podstawowym kursem gotowania i sprzątania (max kilka miesięcy treningu w domu opieki), mężczyźni dobrowolnie.


@kukold: Ja to bym zmienił na to jak jest zapisane w naszym prawie. Najpierw wspomina się że każdy obywatel musi bronić ojczyzny ale potem dodaje się że kobiety to już dobrowolnie mają obowiązek xDxD
@kukold: Kiedyś w liceach i technikach były lekcje gotowania i innych praktycznych czynności, niestety to ukrócono, by dzieci szlachty nie brudził sobie rączek.
@SynMichaua: A co jeśli ktoś nie chce takiego wyboru, bo woli co innego? Poza tym, dlaczego dopiero po szkole średniej?
Powinno się wszystko robić by zapobiec W, a zacząć można od powolnej demilitaryzacji społeczeństw.
@kukold: wiesz ile kosztuje szkoła rodzenia i kurs gotowania? Ja chętnie bym poszła. Na szkolenie wojskowe też, jeśli zapewniłoby to dni wolne od pracy to czemu nie. Ale nie jestem Mentzenem żeby chcieć kogoś do czegoś zmuszać