Wpis z mikrobloga

W związku ze zbliżającymi się wyborami i brakiem perspektyw na poprawę jakości życia w tym kraju mam pytanie, jaki kraj jest dobry do #emigracja?

Moje oczekiwania to
- bezpieczeństwo
- dobra opieka medyczna
- bezproblemowy dostęp do broni
- względnie ciepły klimat

Rozważałem #usa, ale tutaj raz że ciężko z wizą, loteria to zawsze loteria, pracownicza bez studiów to też problem.
Myślę więc o #szwajcaria lub #norwegia

#bekazlewactwa
  • 86
W Szwajcarii srednia temperatura roczna jest nizsza niz w Polsce.


@Dentka7: ogólnie się z tobą zgadzam, że Szwajcaria to żaden ciepły kraj, ale akurat we włoskim kantonie w Ticino w miastach które nie są wysoko położone jest dużo więcej słońca i dużo cieplej niż w PL
  • 1
Ewentualnie Belgia.


@ElMagiko: tego nie rozważałem, sprawdzę...

nie chce się zmartwić, ale jeśli nie masz perspektyw w Polsce to za granicą tym bardziej ich nie będziesz mieć


@ThirtyDoorKey: mam dobrą pracę i perspektywy w PL

taką logiką że w usa jest dobra opieka medyczna tylko droga to dosłownie wszędzie w krajach pierwszego świata jest "dobra opieka medyczna" bo wszędzie możesz ją sobie kupić, a w razie czegoś bardzo grubego wyjechać
@open_or_die: Genewa i Biel to az tak bardzo nie.. Ale jak juz wezmiesz Lugano i np. Sankt Moritz albo Arosa to juz beda dosyc spore roznice :D Latem 25 stopni tam to beda rekordowe upały, a -15 zima to norma :D
zimą? o dobre 15 stopni, w Genewie masz cały czas temperaturę na plus, w Ticino masz ostrą zimę.


@open_or_die: No nie. Sredniorocznie roznica to 2 stopnie (niecale). W Ticino o 8 stopni a w Genewie 10. O czym my wiec mowimy? Gdzie ten cieply kraj?
się uczepiłeś tej średniej temperatury.


@open_or_die: A co mam innego oceniac?

Jezeli statystyki pokazuja ze w Genewie srednia temperatura w styczniu to 4.5 stopnia, to jest to przynajmniej o 12 za mało zeby nazwac to cieplym krajem. To ze nie ma sniegu nie czyni tego cieplym krajem.
@krzyzakp co do palm to są rzeczywiście popularne w całej Szwajcarii, ale palmy to i w Szkocji rosną :)

@open_or_die
@Dentka7 Szwajcaria jest trochę cieplejsza niż Polska i ma przede wszystkim o wiele więcej mikroklimatow przez Alpy (choćby wspomniane Ticino), ale błagam to nie jest definicja ciepłego kraju, tak samo jak i północ Włoch to nie jest ciepły kraj. Ciepło zimą to jest w Europie na Malcie, Sycylii, Cyprze i w Andaluzji
ale błagam to nie jest definicja ciepłego kraju, tak samo jak i północ Włoch to nie jest ciepły kraj.


@piternet: Dokładnie tak.

Ciepło zimą to jest w Europie na Malcie, Sycylii, Cyprze i w Andaluzji no i oczywiście Kanary

Przede wszystkim Kanary, bo nawet Sycylia i Cypr w zimie sa za zimne.

Dla mnie cieply kraj to np. Tajlandia czy Seszele.

Szwajcaria jest trochę cieplejsza niż Polska


Szwajcaria jest zimniejsza niz
@wiesiu2:

- bezpieczeństwo

- dobra opieka medyczna


Wbrew pozorom Norwegia nie do konca spelnia te wymagania.
Bezpieczenstwo jest takie, ze Policji prawie nie ma, ochrony prawnej tez za bardzo. Gdy cie ktos osuzka na tutejszym odpowiedniku allegro to zostajesz z tym sam, tu nie ma art. 286 kk i ze Policja musi przyjac zgloszenie. Chcesz odzyskac kase bo ktos ci wyslal niedzialajacy telefon to zostaje ci adwokat i sad.
Opieka medyczna