Wpis z mikrobloga

W związku ze zbliżającymi się wyborami i brakiem perspektyw na poprawę jakości życia w tym kraju mam pytanie, jaki kraj jest dobry do #emigracja?

Moje oczekiwania to
- bezpieczeństwo
- dobra opieka medyczna
- bezproblemowy dostęp do broni
- względnie ciepły klimat

Rozważałem #usa, ale tutaj raz że ciężko z wizą, loteria to zawsze loteria, pracownicza bez studiów to też problem.
Myślę więc o #szwajcaria lub #norwegia

#bekazlewactwa
  • 86
@Dentka7: By sie zdziwil. W Ticino i Poschiavo rosna palmy albo kiwi na dziko w lasach, wiec to juz sie chyba kwalifikuje pod cieply klimat..
@wiesiu2 Co do broni - zalezy od typu, ale dla obcokrajowcow, majacych pozwolenie B/C jest to mozliwe, oczywiscie trzeba miec pozwolenie, ale jezeli nie byles karany to nie jest to problem (chyba ze masz "zolte papiery"). Bezpieczenstwo zdecydowanie. Opieka medyczna tez jest porzadna, nie moge narzekac.
By sie zdziwil. W Ticino i Poschiavo rosna palmy albo kiwi na dziko w lasach, wiec to juz sie chyba kwalifikuje pod cieply klimat..


@krzyzakp: Miejsce które notuje temperatury ponizej 0 stopni nie jest nawet blisko kwalifikacji do "cieplego klimatu". A to ze rosnie tam kiwi nic nie zmienia.
Na pustyniach w Afryce tez nocuja temperatury ponizej zera i w zwiazku z tym to nie jest ciepły klimat? No to powodzenia!


@krzyzakp: Jasne, ze nie. Pustynia w Afryce to pustynia a nie cieply klimat. Nie ma nic wpsolnego z "cieplym klimatem". Tam wystepuja masakryczne wahania temperatury i jak sam napisales, nawet spadaja do zera. Totalnie nieprzyjazne miejsce do mieszkania. To jest klimat ekstremalny, a nie cieply.
Plus pytanie czego oczekujesz od tego comasz dookola, bo np jesli uwielbiasz wielkie miasta to taka Norwegia to gowniany wybor


@DryfWiatrowZachodnich: nie wiem jak sklasyfikować wielkie miasto... ale np. taka Warszawa to dla mnie za duże miasto, wolę coś dużo dużo mniejszego ale żebym miał swobodny dostęp do siłowni, sklepów, basenu czy innych atrakcji i udogodnień.

- oczekiwania: bezpieczeństwo i dobra opieka medyczna

- wybierz USA xd


@PodniebnyMurzyn: usa ma
mit zimnej Szwajcarii nadal ma się dobrze, każdy myśli że są tam tylko Alpy, a to że na płaskim masz włoską pogodę i nawet palmy to już nikt nie wierzy.


@open_or_die: W sensie, chcesz powiedziec ze Szwajcaria lezy w innej strefie klimatycznej niz naprawde lezy? I ze tak naprawde to "cieply kraj"? I ze temperatury jakie sa tam notowane to tak naprawde sa inne?
@Dentka7 nie to miałem na myśli.
w Szwajcarii jest cieplej niż w Polsce, z pogodą jest bliżej do Włoch niż do wschodu Europy.
2 ostatnie zimy to był śnieg przez 3 dni i cały czas na plusie, czasami rano temperatura spadła do -5.

większość osób z którymi rozmawiałem o pogodzie w. Szwajcarii myśli że w zimie mają śnieg po pas i mrozy po -20. a naprawdę zimy praktycznie nie ma, a temperatura
większość osób z którymi rozmawiałem o pogodzie w. Szwajcarii myśli że w zimie mają śnieg po pas i mrozy po -20. a naprawdę zimy praktycznie nie ma, a temperatura jest umiarkowana i stabilna.

Odpowiedz


@open_or_die: Zdecydowanie nie naleze do tych osób, dlatego dziwi mnie ze myslisz ze powielam jakies mity. Natomiast nie dam sobie wmawiac, ze Szwajcaria to cieply kraj.

W Szwajcarii srednia temperatura roczna jest nizsza niz w Polsce.
Tylko