Wpis z mikrobloga

Rozważam zwolnienie się z pracy i 3 miesiące bezrobocia podczas, którego będę odpoczywał, uprawiał sport i robił rzeczy, których teraz mi się nie chce.
Co sądzicie o tym? Czy ktoś z was testował to na sobie? Ja najbardziej się boję rozleniwienia i braku chęci do pracy po takim "urlopie".
#pracbaza #pracait #programista15k
  • 13
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was testował to na sobie?


@OskarDw: Testowałem jakiś czas temu. Jeżeli masz poduszkę finansową i nie jesteś alkoholikiem albo narkomanem te 3-4 miechy nie zrobią ci problemów, to polecam.
Taki reset naprawdę pomaga.
  • Odpowiedz
@OskarDw: Bez sensu. 1 miesiąc to absolutny max. Po 3 miesiącach to zapomniesz jak sie pracuje xD

Ja kiedyś zrobiłem sobie wakacje 1 miesięczne po skończeniu studiów ale przed podjęcie drugiej pracy i po tygodniu w domu zacząłem się nudzić
  • Odpowiedz
@OskarDw: bardzo dobrze rozwiązanie, popieram. Najważniejsze pytanie jest takie czy masz odpowiednie środki finansowe do poużywania życia i czy potrzebowałbyś ogarnąć inną pracę przed zwolnieniem się.

Sam coś takiego planuję, ale jeszcze nie teraz. Raczej w przyszłym roku.
  • Odpowiedz
Miałem 5 miesięcy przerwy w tamtym roku i polecam ale... Zmieniłem też wtedy Uop na odwieszoną JDG i teraz ciężko o kredyt bo "nie mam ciągłości zatrudnienia", prawdopodobnie musimy czekać do przyszłego roku żeby pit wyglądał lepiej...
  • Odpowiedz
@OskarDw: nie miałem problemów. Jak po czymś takim szukałem pracy to zajęło dłużej niż zwykle i rozmowy przechodziłem gorzej bo prostych rzeczy pozapominałem. Musiałem później od nowa przyzwyczaić się do pracy. To dobra opcja jeśli chcesz zmienić otoczenie i nawyki. Zła jeśli jesteś zadowolony z tego jak pracujesz.
  • Odpowiedz