Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Dawno nie byłem na żadnym a mam zaproszenie więc zrobiłem mały research ile "powinno" się dać stówek od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 500-900 czyli z osobą tow 1000-1800zł xD Razem z dojazdem, garniturem i jakimś noclegiem musiałbym bulić 3k - podziękowałem bo to prawie 3/4 mojej pensji już wolę sobie zrobić zrobić fajny weekend w pradze za te pieniądze.

Rozumiem dać powiedzmy 250zł z grzeczności ale te kwoty to grube przegięcie. I uważam że oczekiwania pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie to gruby odlot. Nie dość że jadę kilkaset kilometrów, poświęcam swój czas żeby im było miło w tym szczególnym dniu to ci jeszcze ode mnie oczekują zapłaty za uczestnictwo, bo tym de facto jest koperta.

I tak - mogę odmówić i to zrobiłem ale to powoduje dosyć duży zgrzyt w znajomości bo jak to nie przyjechaliście na nasze wesele?

I to nie moja wina że organizujecie sobie takie drogie imprezy weselne. Mój znajomy zamiast wesela zorganizował imprezę w wynajętym kempingu i w sumie za całe wesele wyszło mu 6k. Sam zrobił jakieś ozdoby, kupił lampki na allegro i wyglądało to pięknie. Poczęstunek dla gośći - sam ugotował gulasz z pomocą rodziny. Każdy przyniósł jakąś flaszkę i wszyscy się świetnie bawili do białego rana.

Ale wy musicie zabulić za fotografa 10k, za florystkę kolejne 10k, zrobić jakieś kosmiczne oświetlenie za 15k i oczywiście orkiestra na żywo, wodzirej i pokaz pirotechniczny. Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co, fotobudki i wynająć limuznę żeby się pokazać xD

Pewnie za parę lat będzie przypał zrobić wesele bez złotej karety ciągniętej przez rasowego konia no bo jak to? Przecież królowa Elżbietka na swoim miała.

I to wszystko w pięknym zameczku za 100k no bo co goście powiedzą jak wynajmiemy zwykłą remizę. A potem oczekujecie od zaproszonych ludzi, że oni za to zapłacą kiedy tak naprawdę każdy oprócz was ma w dupie czy w jakąś ścianę są wetknięte kwiatki albo czy muzyka leci z laptopa. I są to koszta WASZE a nie gości.

Tak - #zalesie i #przegryw

#inflacja #wesele #polska #impreza #wpolscejakwlesie #p0lka #bekazrozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #podroze
  • 54
  • Odpowiedz
  • 1
Ja jestem zdania, że trzeba dać tyle ile za jedzenie w danym lokalu biorą od osoby x ile osob ze mna idzie. Reszta to pomysły pary i za to płacić nie będę.
  • Odpowiedz
@Misioo19 no to was tam ostro tną, chyba, że to ceny na przyszły rok, a nie teraz.
Ją mam dobrej jakości, duży lokal i cena, po podwyżce o inflację, nie przekroczy 300 zł. Gdybym brał najwyższa opcje z danego lokalu, to nie przekroczyłoby 330 zł.
  • Odpowiedz
@Wiesmin: nie wiem po co w dzisiejszych czasach garnitur, swoje wesele jeszcze zrozumiem, ale jakie są inne takie wydarzenia, że bez garnituru to wstyd?
  • Odpowiedz
@Viado kuwa, jakie dziady. ja zarabiam minimalną ( + jakieś fuszki za około 1000) a moja dziewczyna- Ukrainka była niepracująca to na wesele dałem bratu 2000 zł w kopercie+ 1000 za noclegi i 1000 na jedzenie - bo zostałem dłużej, łącznie 4 tys.- a na "weselu" zjadłem tylko pizzę za 6 euro.
Koperta to nie tylko zwrot kosztów talerzyka, ale i prezent na nową drogę życia. Czasem nie wiem czy się śmiać
  • Odpowiedz
@quercy: Jeszcze nigdy nie dałem nikomu koperty na urodziny. Przeważnie jakiś alkohol, coś zabawnego, coś kojarzącego się ze znajomością, coś co akurat slyszałem, że ktoś chciał
  • Odpowiedz
@Viado ale nie musisz na wesele kupować specjalnie garnituru i wliczać go jako kosz inwestycji w czyjeś wesele. Jak idziesz do kogoś na urodziny to tez liczysz ile wydałeś na jeansy i t-shirt?
  • Odpowiedz
mały research ile "powinno" się dać stówek od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 500-900 czyli z osobą tow 1000-1800zł xD


@Viado: Zaraz,zaraz. Ktoś Ci naopowiadał bajek i dlatego nadajesz na znajomych, którzy zaprosili Cię na wesele? I ten zgrzyt , to już powstał czy to jakaś projekcja/przewidywanie?
  • Odpowiedz
@Viado: Koperta to trochę zwrot za zaproszenie no i prezent z okazji tego ślubu więc bratu mógłbym dać 2000. No ale jak ktoś z dalszej rodziny robił wesele na 60k biorąc przy tym kredyt no i wiadomo wszystko najdroższe żeby się pokazać no to sory ale nawet za 1000zł nie chce mi się siedzieć przy stoliku i patrzeć jak nieznane mi osoby się bawią a ja jem sernik i pije wódkę
  • Odpowiedz
@Viado: w Polsce przyjęte jest, że daje się kopertę na weselu. Jak jest inaczej to młodzi piszą w zaproszeniu. Ile twoim zdaniem powinna kosztować impreza w knajpie od 17 do 5 na ranem z muzyką, alkoholem i jedzeniem? Oddać za siebie (te 300zl za osobę) to naprawdę nie wychodzi tak dużo biorąc pod uwagę fakt ile za takie coś musiałbyś zapłacić "na wolnym rynku" (np w sylwestra, Andrzejki). Jak nie chcesz
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login no ale może zarabiam minimalną, ale mam psy po 15 tys, buduję dom i na jesieni zmieniam samochód bez kredytu. Nie rozumiem czego dotyczy twój komentarz kolego, wiem że już szkoły nie ma, ale dopóki nie macie 18 lat to nie powinniście pisać na wykopie. jak chcesz to mam suczkę mniejszą za 10 tysięcy, jedyna taka w Polsce, tanio bo jest mała
K.....2 - @mojwykopowylogin no ale może zarabiam minimalną, ale mam psy po 15 tys, bu...

źródło: temp_file.png5887651562340116795

Pobierz
  • Odpowiedz
@szmichal Absurdalne założenie bo kto by chciał płacić takie pieniądze za taką imprezę poza ślubem? Tak patrząc to na weselu by parę osób było.

A jeszcze tekst, że jak się nie chce płacić to nie idź... Sam teraz biorę ślub i jakby ktoś tak zrobił to bym się na niego solidnie wkurzył. Jak kogoś zapraszam to chce jego towarzystwo a nie jego pieniądze. Jak chce dać 1000 zł niech da. Jak chce
  • Odpowiedz
stówek od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 500-900 czyli z osobą tow 1000-1800zł xD


@Viado: dajesz tyle ile chcesz, jeśli twoi znajomi u których byłeś na weselu będą robili problem i żywić jakąś urazę że dałeś za mało to znaczy ze nie powinni to być w ogóle twoi znajomi XD
  • Odpowiedz