Wpis z mikrobloga

Czy wybieranie wody w plastikowych butelkach jest ekonomiczne i ekologiczne w kontekście dostępności dobrej jakości wody z kranu oraz rosnącej popularności filtrów do oczyszczania wody? Kupujecie butelkowana wode na co dzień? Bo w marketach widzę że ludzie wynoszą po kilka zgrzewek.... #pytanie #jedzzwykopem #pijzwykopem #ekologia #lidl #biedronka #zdrowie
snorli12 - Czy wybieranie wody w plastikowych butelkach jest ekonomiczne i ekologiczn...

źródło: woda-mineralna-gazowana-15l-v1-624x754-1

Pobierz
  • 64
Przeciez sa normy jakości dla wody z kranu


@snorli12: Ok, ale
1. Kamień.
2. Ujowy "smak".
3. Nie jest ona ( w moim przypadku) zdatna do codziennego picia ( i to nawet jak mieszkałem w różnych miejscach). Mogę ją pić, nie ma problemu, ale to sie odbije po jakimś czasie.
@Kamokamo: Rozumiem. Ja po prostu nie lubie tego smaku + nie ufam na tyle, aby pić. W wyjątkowych okolicznościach sie napije, ale zdecydowania unikam bezpośrednio picia z kranu. Normy mogą pozwalać na picie z kranu, ale od punktu A do punktu B woda pokonuje nie mają trase i kto wie co niesie za sobą po drodze w starych lurach czy kranie.

Kupuje 5l za 2zł i mam spokój. Po za tym,
@snorli12 Woda z kranu jest spoko bo musi spełniać jakieś ściśle określone standardy. A co do plastiku, to w sumie #!$%@? wie po nowej ustawie co z nim się dzieje. Niby spoko, bo się nadaje do przetworzenia. Ale gdzie go wyjebią i co się z nim później stanie - no nie dojdziesz. Płacenie za czystą wodę, zdatną do picia to głupota.
filtry to gówno. Jak piłem dłuższy czas wodę filtrowaną to zaczynała mnie boleć głowa, czułem się odwodniony pomimo tego że właśnie wypiłem parę szklanek.


@niemorzliwe: Brawo! Odkryles jak na organizm dziala woda destylowana... Tzn pewnie nie byl to czysty destylat ale woda z mala iloscia mineralow przepuszczona przez filtry dziala bardzo podobnie. Te filtry maja sens tylko jak masz bardzo twarda wode