Wpis z mikrobloga

@Mr_3nKi_ lubelskie Aleksandrów i ogólnie roztocze.
najbardziej mnie rozwala jak ktoś kupuje Roztoczańską niegazowaną mieszkając na Roztoczu xD to samo leci z kranu ( ͡º ͜ʖ͡º)

ja ogólnie nie potrafię ugasić pragnienia woda z kranu, zawsze jeszcze bardziej chce mi się pić :D

myślałem o kupnie soda stream ale według moich wyliczeń wyjdzie drożej niż butelkowana.
  • Odpowiedz
@open_or_die To akurat może mieć związek z różnica temperatur między organizmem a wodą. Jak sobie aplikujesz wodę z lodówki to organizm reaguje odwrotnie. Stara się ogrzać ciało. A jak się zalejesz ciepłą herbatą albo kawą to bebechy będą się starały to wychłodzić.
  • Odpowiedz
@snorli12 w Polsce piłem kranówkę. Była naprawdę dobra. Teraz niestety mieszkam w miejscu gdzie woda z kranu to tragedia. Niesmaczna, a kilkukrotnie dostawałem biegunki po wypiciu większej ilości kranówy (przyjmijmy 1L). Zresztą nie tylko ja. Do żyda stream używałem tylko przegotowanej wody, co nie powodowało już rewolucji jelitowo żołądkowych, ale to znowu mijało się z celem. Tak więc kupuje wodę butelkowaną. Pojawiła się fajna seria "Mattoni esence..." wód smakowych bez cukru i
  • Odpowiedz
@snorli12: Kupuje wodę 5l za 2.19 (kiedyś 1.99). Smakuje mi i jest ok.

Jest dużo wygodniej. Mam też dzban filtracyjny, ale używam go rzadko, bardziej awaryjnie jak woda się skończy. Ten filtr trzeba dość szybko wymieniać, a mi się nie chce.
  • Odpowiedz
@snorli12 u mnie np woda jak nie spełnia norm i przylapiesz na tym instytucje to nawet przepraszam nie powiedzą xd #!$%@? mają. 3 tygodnie niezdatną wodę do picia piłem z kranu
  • Odpowiedz
  • 2
@Mr_3nKi_
1. Kamień to są właśnie minerały w tej wodzie (magnez, wapń) itd. Miękka woda, czyli taka bez kamienia jest niezdrowa
2. Do smaku się człowiek przyzwyczaja, jak ja się przeprowadziłem, to z początku woda w nowym miejscu też dziwnie mi smakowała, a teraz nie mam żadnego problemu.
3. Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski.
  • Odpowiedz
@MamDobreGeny: długo używasz już soda stream? mocno się zastanawiam czy nie kupić ale obawiam się że po kilku miesiącach użytkowania z lenistwa wrócę do butelek.. często wymieniasz naboje?
  • Odpowiedz