Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #gielda #krakow #warszawa #ekonomia

Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 200k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 8k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze.

Skad brac hajs na to wszystko?
  • 29
@strzelec-wiborowy: to są auta w najmie lub w leasingu. Płacisz znośną miesięczną ratę i masz świeżą furę. Poza tym prowadząc działalność masz możliwość rozliczania części tych wydatków w kosztach firmy. To jest trochę inny model myślenia od tego jaki mają ludzie pracujący na etacie. Zamiast płacić podatki robisz koszty i budujesz samonapędzającą się kulę. I albo bogacisz się dalej jak biznes dochodowy albo siedzisz głodny w takiej furze i czekasz aż
@strzelec-wiborowy: powpisuj sobie w rejestrze io może ich znajdziesz, zobacz sobie ile zarabia w pgnig, lasy państwowe prąd itp, tak znalazłem ziomka co dostał robotę w tvp i chwali się wszystkim że za hajs z telewizji (wcisneli go w jakieś gównoprogram, ale przelew na partie robi to i ciągnie)

sporo jest bogatych, ale sporo jest też pisowskich dzieci na stanowiskach o których mało kto wie.

Zresztą widzisz tylko takich, ale to
@strzelec-wiborowy: fura za 350k to 5 lat po 4000 PLN nie licząc wkładu i wykupu. Więc nie takie wielkie pieniądze. Jak ktoś ma jakiś mały interes i wyciąga powyżej minimalnej i ma mieszkanie po starych lub innej rodzinie, albo dostał na mieszkanie itd. to można sobie pozwolić na właśnie takie fajne rzeczy
@maryjuszpitagoras: żyć od 1go do 1go to z deka inna filozofia niż kupować po to, aby nie płacić podatków. Jedzenia czy wycieczek w koszt nie wrzucisz, a kupować przedmioty w nieskończoność się nie da. To nie działa w ten sposób, choć podobny.
lol, uwielbiam ten tekst. Faktycznie, zamiast zapłacić 10K należnego podatku dochodowego to kupujesz przedmioty za 50K netto aby nie zapłacić tych 10K. I tak miesiąc w miesiąc.


@lutecki: trochę zmanipulowałeś sensem i pomyliłeś odbiorce ale tak. Robisz koszty. Zastanawiałeś się dlaczego każdy bogaty przedsiębiorca bierze kredyty? Tak jak napisałem wcześniej, to jest inny model myślenia od robaka na etacie
Poczytaj sobie jakie zobowiązania finansowe podejmują ci najbogatsi o których się pisze.
@2xpapanalepiku: Teraz zaczynasz uciekać w inne tematy. Wrzucasz prywatne życie oraz prywatne środki do jednego wora z rozwijaniem firmy przy pomocy kredytów. Ja się odniosłem do bezsensowności kupowania na siłę przedmiotów za 50K aby "zbić" należny podatek w wysokości 10K.
to są auta w najmie lub w leasingu. Płacisz znośną miesięczną ratę i masz świeżą furę. Poza tym prowadząc działalność masz możliwość rozliczania części tych wydatków w kosztach firmy. To jest trochę inny model myślenia od tego jaki mają ludzie pracujący na etacie. Zamiast płacić podatki robisz koszty i budujesz samonapędzającą się kulę.


@2xpapanalepiku: No płacę 7k za leasing. Teraz doradź mi jak z tego mam samonapędzać kulę, bo po prostu
@lutecki: "Obiad dla pracowników" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HFL-przed-30 Jemu pewnie chodziło nie to to, że nagle staniesz się bogatszy tylko nagle jeździsz nowym autem mimo, że w leasingu, jesz po restauracjach i wrzucasz w koszty jako "spotkanie z klientem", kupujesz graty do domu jako "wystrój wnętrza w biurze". Efekt jest taki, że nie płacisz podatków bo nie masz zysków a ciągle żyjesz "na mieście", wozisz się
@HFL-przed-30: To jest gadanie gościa który działalności nie ma, ale słyszał na dziale jak stare wygi mówiły, że prezes to wszystko w koszty wrzuca i dzięki temu na jeszcze więcej kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strzelec-wiborowy: Zaraz po studiach to ja na minimalnej siedziałem i zarabiałem mniej niż podczas dorabiania na studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaraz po studiach prawie nikt dobrze nie zarabia. Ale 5 lat później zarobki rzędu 15-50k to sporo osób ma w różnych branżach (finansjera, IT, inżynieria).