Wpis z mikrobloga

@Lucyferianizm od frontu ma powstac biurowiec z miejscami dostepnymi na wynajem pod gastronomie. Staraja sie zrobic cos w rodzaju prestizowo-hipsterskiego miejsca i wypychaja dzialalnosci na ktorych jest maly zarobek. Jak sie pozbeda studenciakow chlejacych perly, to zyskaja przestrzen dla warszawiakow chcacych jesc i przebywac w unikatowych miejscach z charakterem.
  • 4
@tekserew: dla mnie brama też miała charakter. Takie smaczki jak: woonerfy, Pasaż Róży, Piotrkowska 120, pasaż Schillera, aleja Rubinstaina itd. powodują że Piotrkowska jest niejednolita. Długa handlowo/usługowa ulica z różnymi ciekawymi miejscami które wyglądają nieco inaczej. Do takich miejsc niewątpliwie zaliczyć trzeba Off'a i ta brama miała swój charakter.
Ja tam bym wolał żeby została... nie wiem jaka jest historia kupna i pozwoleń od architekta miasta na wyburzenie. Jak w każdym
Jak sie pozbeda studenciakow chlejacych perly, to zyskaja przestrzen dla warszawiakow chcacych jesc i przebywac w unikatowych miejscach z charakterem.


@tekserew: zbyt piękne by było prawdziwe do realizacji. Łódź nie jest miejscem dla unikatowych miejsc i ludźmi z pieniędzmi
@RobBobb: ci ludzie z zza granicy to hipsterzy? Ja wychodzę tylko na mecze i czasem napić się na Piotrkowską to nie widzę tych zamożnych tłumów chcących zobaczyć pofabryczne unikalne otoczenie i zjeść coś za 100€. W jakich godzinach najczęściej występują i gdzie?

Teraz strategią Łodzi jest przyciąganie warszawiaków lub turystów? Obecni mieszkańcy i studenci zostaną wysiedleni?
  • 0
@przegro_pisarz: To zdefiniuj mi zamożnego turystę chcącego zobaczyć pofabryczne unikalne otoczenie? Rozumiem że bogaty turysta to hipster?
W weekend praktycznie ogródki restauracyjne na Offie są pełne lub prawie pełne. Nie każdy turysta będzie wyglądał jak milioner. W weekendy również panuje wysyp panieńskich i kawalerskich, część z tych ludzi nie jest z Łodzi. Szczególnie jest to widoczne jak grupa samych dziewczyn/facetów biega po piotrkowskiej lub innych bliskich częściach śródmieścia z walizkami. Jeżeli