Wpis z mikrobloga

Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzedaje się znacznie gorzej, czyli jest zauważalnie mniej popularna od konkurencji w postaci sony playstation 5?
Przecież xbox jest tańszy od konsoli sony, jest moim zdaniem ładniejszy, nie przypomina statku tak jak sony, do tego ma porównywalną wydajność, oraz bardziej kompaktową obudowę, która nie zajmuje tak dużo miejsca, jak sony.
Co najważniejsze abonament Game Pass w korzystnym wariancie, który jest zauważalnie tańszy od playstation plus.

W 2013 roku microsoft miał problemy z sprzedażą konsol 8 generacji, którą sprzedawali w wyższej cenie, gdyby tego było mało to na start oferowała słabszą wydajność oraz niższą rozdzielczość w grach, porównując do tego co oferował sprzęt konkurencji rozdzielczość: 900p u microsoftu vs 1080p u sony, oraz nie przemyślane decyzje.
Dlatego nie dziwi mnie, że xbox one przez to upadł: sprzedaż xboxa one: 60 milionów sztuk, playstation 4: 120 milionów sztuk, rozumiem że gracze mogli się przyzwyczaić przez 10 lat do sprzętu sony, ale komon mamy 2023 rok.
Obie konsole mają prawie identyczną wydajność, mikrosoft poprawił swoją politykę wobec graczy, do tego jego konsole są korzystniej wycenione, abonament w niższej cenie, oraz konsola pracuje ciszej, w ps5 ludzie skarżą się na irytujący dźwięk cewek, który wydobywa się z wnętrza.
Więc o co chodzi?
Dlaczego, konsola microsoftu, nie sprzedaje się tak dobrze jak sony?

#mikrosoft #sony #konsole #konsola #gry #xbox #xboxseriesx #xboxseries #xboxone #sony #ps5 #ps4 #ps4pro #playstation #playstation4 #playstation5 #pytanie
Pawci0o - Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzed...

źródło: PS5_vs_Xbox_Series_X_1612873577937

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@Pawci0o: bo właścicielem Xboxa jest Microsoft, firma której nienawidzę i której nie zamierzam wspierać. Znam ich aż za dobrze i wiem że jak zdobędzie większość rynku to się jeszcze wszyscy przejedziecie na tym gamepassie. Poza tym eksclusivy są #!$%@? zrobione jakby to były indyki a nie gry od wielkiego studia. Po prostu ta firma w grach jest jak PiS - cokolwiek przejmie to myśli że wystarczy dosypać kasy i będzie zajebiste.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Każda Stoczka swój ogonek chwali, jeden będzie mówił a haptyce w padzie dla mnie game changerem jest Quick resume w grach. Jeszcze pewnie jedną generacja będzie pokutowała także opinia o niezliczonych Exach do PS i słusznie, bo sony sobie zaslużylo na to w czwartej generacji, ale np jak porównuję premiery na ten rok dla obu platform to te dwa ekosystemy się zrownują - zostanie jeszcze przyzwyczajenie konsumenta do marki -
  • Odpowiedz
@swinkapl: W pełni się zgadzam, od czasów x360 team zieloni. Ale to co się dzieje ostatnio to dramat, już na poprzednim xboxie było to mocno widać, skończyło się tak że wymieniłem na ps4. NO teraz mam series x od półtora roku, i tak jak ty same gówna z gamepassa praktycznie, Fifa bo "za darmo", a rozważam kupno ps5. Już nawet switcha dużo częściej odpalam niż xboxa właśnie przez to że za
  • Odpowiedz
@Pawci0o: MS #!$%@?ł się w akcji w poprzedniej generacji. Na PS4 wychodziły gry i ludzie budowali bibliotekę. W większości ci co mieli ps4 kupili ps5 i doszła reszta z xboxa, bo brakowało tam exów.

Po drugie to xbox ma premiery razem z pc. Ktoś kto ma dobrego pc nie będzie kupować xboxa, bo po co. Do tego dochodzi xcloud i konsola staje się zbędna no chyba, że chcesz grać w lepszej
  • Odpowiedz
bo ms daje gry na premierę


@Mirek_muchomorek: co mi po grach na premierę skoro są wtórne, nudne i nie działają jak np. Redfall(przeszedłem na kompie). Microsoft kupuje świetne studia jak Arkane i je niszczy więc nigdy nie będzie miał dobrych exow.
Starfielda oczywiście też przejdę na kompie ale nie licz że to będzie gra która zapowiadali. To będzie gówno, jak wszystko od Microsoftu.
  • Odpowiedz
tani słaby komputer? XX rozumiem Xbox to Xbox ale jaki tani laptop odpali mi gierki w 60 fps albo 4K?


@Szalom: nie przekręcaj moich słów, jak pisałem Xbox to aktualnie tani dość słaby komputer i można go zastąpić nawet laptopem nigdzie nie pisałem że laptop będzie tani, tani to jest Xbox i jest świetnym pomysłem jak ktoś bez budżetu chce grać, aczkolwiek dla kogoś posiadającego dobry komputer jest to zbędne dublowanie
  • Odpowiedz
@Pawci0o:
PAD - PS5 lepsze bajery, Xbox lepsze ułożenie gałek i możliwość akumulatorków.
Konsola - w Xboxie nie zamontujesz dodatkowego dysku m2 - musisz kupić jakiś oryginalny od Microsoftu za abstrakcyjne pieniądze.
Gry w subskrybcji - GamePass zjada ps plus i wypluwa go dupą. Deklasacja i anihilacja przeciwnika.
Kupowanie gier - > Microsoft wygrywa po kupisz gry przez VPNa za 20zł zamiast 100zł...

Jednak wszystko sprowadza się do gier. CO z
  • Odpowiedz
@Pawci0o: wolę nawet dać te 250-300 za grę z prawdziwego zdarzenia, a nie się cieszyć, że mogę w jakieś darmowe crapy grać na gamepassie
  • Odpowiedz
Kupowanie gier - > Microsoft wygrywa po kupisz gry przez VPNa za 20zł zamiast 100zł...


@niebadzogrem: dlaczego wygrywa skoro ma dokładnie to samo co Sony? Dla chcących kombinować jest Turcja
  • Odpowiedz
Granie na pc to dla mnie katorga i nieprzyjemne doświadczenie (wieczna walka z konfigiem, aktualizacjami i milionem launcherow)


@SLyer: Eee dziwne. Odpalam EA app, odpalam Battleloga, klikam, żeby dołączyć na serwer i po robocie.

Chcę pograć w fifę, to po prostu odpalam z ikonki albo z ea app i tylę. Walka z aktualizacjami? Stery do grafy zaktualizuję, jak mi się przypomni.

A odnośnie konsol, są ludzie którzy jak ja nie grają
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: No widzisz, podchodzisz emocjonalnie, po co te inwektywy? - to samo można powiedzieć o nowych exach na ps, bo nowy horizon, Miles morlaes też nie zachwyciły publiczności i szybko słuch o nich zaginął. Chyba tylko o ratchecie słyszałem że rzeczywisxie czuć nextgen. Redfall był słaby, sam go wyłączyłem po godzinie (ale tego spodziewalem się po zapowiediach) i chwała MS że mogłem to zrobić bez zbędnych kosztów i bujania się z
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Playstation ma eksluziwy, dla których w ogóle mam konsole, mimo że gram bardzo rzadko (właśnie jak jakiś z nich wyjdzie).
A do reszty gierek mam PC.

Pytasz dlaczego PS lepiej się sprzedaje, to na moim przykładzie - teraz mam ps4 pro, bo do tej pory nie było sensu na upgrade. Powoli wychodzą gierki z pominięciem ps4 (np. DLC do Horizona), i tu się zastanawiam może sobie sprezentuje upgrade do PS5.
  • Odpowiedz
Dualsense jest aktualnie najlepszym padem jaki powstał (kto ma wątpliwości i będzie mi tu wyjeżdżał z tym od Xboxa to niech sobie najpierw jednak przetestuje hapryczne wibracje i oporowe triggery. Bo skoro twierdzi, że jest inaczej, to znaczy, że nie używał)

@SLyer: odleciałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz