Wpis z mikrobloga

Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzedaje się znacznie gorzej, czyli jest zauważalnie mniej popularna od konkurencji w postaci sony playstation 5?
Przecież xbox jest tańszy od konsoli sony, jest moim zdaniem ładniejszy, nie przypomina statku tak jak sony, do tego ma porównywalną wydajność, oraz bardziej kompaktową obudowę, która nie zajmuje tak dużo miejsca, jak sony.
Co najważniejsze abonament Game Pass w korzystnym wariancie, który jest zauważalnie tańszy od playstation plus.

W 2013 roku microsoft miał problemy z sprzedażą konsol 8 generacji, którą sprzedawali w wyższej cenie, gdyby tego było mało to na start oferowała słabszą wydajność oraz niższą rozdzielczość w grach, porównując do tego co oferował sprzęt konkurencji rozdzielczość: 900p u microsoftu vs 1080p u sony, oraz nie przemyślane decyzje.
Dlatego nie dziwi mnie, że xbox one przez to upadł: sprzedaż xboxa one: 60 milionów sztuk, playstation 4: 120 milionów sztuk, rozumiem że gracze mogli się przyzwyczaić przez 10 lat do sprzętu sony, ale komon mamy 2023 rok.
Obie konsole mają prawie identyczną wydajność, mikrosoft poprawił swoją politykę wobec graczy, do tego jego konsole są korzystniej wycenione, abonament w niższej cenie, oraz konsola pracuje ciszej, w ps5 ludzie skarżą się na irytujący dźwięk cewek, który wydobywa się z wnętrza.
Więc o co chodzi?
Dlaczego, konsola microsoftu, nie sprzedaje się tak dobrze jak sony?

#mikrosoft #sony #konsole #konsola #gry #xbox #xboxseriesx #xboxseries #xboxone #sony #ps5 #ps4 #ps4pro #playstation #playstation4 #playstation5 #pytanie
Pawci0o - Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzed...

źródło: PS5_vs_Xbox_Series_X_1612873577937

Pobierz
  • 98
@pixele: pewnie dlatego, że lewa gałka jest w górnej części pada, przez co przez większość czasu oba kciuki są wyprostowane, co jest znacznie bardziej naturalną pozycją, niż trzymanie lewego kciuka cały czas zgiętego.


@Noniusz: a tam #!$%@?, ja np wolę układ z PS i z kolei ten z xkloca mi przeszkadza. Gdyby było tak jak piszesz to nawet na xklocu by to przeszkadzało bo przecież przez sporą część czasu w
@Pawci0o: Większość graczy ma w dupie abonamenty i patrzą na większą ilość tytułów ekskluzywnych, a tych na Xboxa praktycznie nie ma. Jak ktoś ma growego PC, to Xbox nie ma żadnego sensu(raczej wątpię by ktoś kupował konsolę by ograć we wstecznej kompatybilności gry z Xboxa 360), a PS5 już jak najbardziej, bo jest tych kilka wysokobudżetowych gier których na PC nie ograsz. Nawet jeśli ktoś ma dylemat konsola-konsola, nie mając peceta
@Pawci0o wystarczy pójść do sklepu, jak kupowałem swojego X to w żadnym sklepie stacjonarnym nie było nawet jednej sztuki, za to ps5 stały paletami xD

babka w media markcie nawet nie wiedziała co to jest i oparcie wciskała mi series s bo akurat mieli kilka sztuk.
@patek66: Jest kilka tytułów których jeszcze nie ma na PC i może ich nie być, na przyklad: Bloodborne, odnowione Demon's Souls, ten nowy Spider-Man, nowy God of War, TLoU II, Shadow of Collosus, Ghost of Tsushima
Co najważniejsze abonament Game Pass w korzystnym wariancie, który jest zauważalnie tańszy od playstation plus.


@Pawci0o: GamePass jest super o ile nie masz własnego gustu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzedaje się znacznie gorzej, czyli jest zauważalnie mniej popularna od konkurencji w postaci sony playstation 5?


@Pawci0o: wydaje mi się, że u nas ta popularność jest
Dualsense jest aktualnie najlepszym padem jaki powstał (kto ma wątpliwości i będzie mi tu wyjeżdżał z tym od Xboxa to niech sobie najpierw jednak przetestuje hapryczne wibracje i oporowe triggery. Bo skoro twierdzi, że jest inaczej, to znaczy, że nie używał).


@SLyer: haptyczne wibacje i oporowe triggery są super, ale nie zmienia to faktu że na padzie od PS nie mogę grać dłużej niż 2h bo dostaje skurczów w kciukach od
Gdyby było tak jak piszesz to nawet na xklocu by to przeszkadzało bo przecież przez sporą część czasu w grach 3D prawą gajgą sterujesz kamerą.


@Kryspin013: sporą część czasu, ale jednak często prostujesz palec, bo dużo częściej potrzeba użyć przycisków ABXY (czy tam jakichś trójkątów i kwadratów w wersji dla analfabetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)), niż d-pada.
@Kryspin013: sporą część czasu, ale jednak często prostujesz palec, bo dużo częściej potrzeba użyć przycisków ABXY (czy tam jakichś trójkątów i kwadratów w wersji dla analfabetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)), niż d-pada.


@Noniusz: btw, podobno z tych wszystkich kontrolerów to i tak ile opinii bym nie słuchał to wszyscy mówią, że pro pad do wii u robi za najwygodniejszy kontroler first party jaki kiedykolwiek powstał xD
@Pawci0o: A może dlatego że już ją sporo ludzi zakupiło? Po co ci 2 konsole?


@Red_u: nie niedzielni gracze i tak zazwyczaj mają więcej niż jeden sprzęt do grania z więcej niż jeden "brand". U mnie w znajomych zazwyczaj jest to pc + ps5 lub switch + ps5.

Na xkloca mało co wychodzi i jedyna jego pozorna zaleta praktycznie to gamepass. Pozorna bo te eldorado gierek za pół darmo w