Wpis z mikrobloga

Kupiłem drona mini 3 od dji, pobrałem apke, zrobiłem kurs, jestem gotowy lecieć.
Ale ciągle nie czaje gdzie i jak powinienem zgłaszać i móc wykonywać legalne loty.

Chciałbym sobie polatać testowo po jakimś małym parku niedaleko mnie w #warszawa.

Aplikacja droneradar pokazuje że jestem w strefie oznaczonej kolorem pomarańczowym. Nie wiem czy to oznacza że muszę logos prosić o zgodę (i jak) nie widzę nigdzie legendy kolorów zaznaczonych obszarów, czemu raz jest niebieski a raz ciemno iebieski itp..
Pobrałem druga apke airmap to przy próbie logowania wywala błąd na stronie i że wzgl. bezpieczeństwa nie przepuszcza mnie dalej..
A jak jestem niezalogowany to nawet lotnisko Chopina nie jest w żaden sposób w tej apce oznaczone.

Prosiłbym o wskazówki, bo chciałbym się cieszyć lataniem dronem bez mandatu XD

#drony #pytanie #pytaniedoeksperta #lotnictwo
  • 29
  • Odpowiedz
@puchacz22: @belu_p @Rad-X czy w rzeczywistosci zdarzaja sie jakies kontrole, weryfikacje, itp? przeciez zwykly bagieciarz to pewnie nie ma wiekszego pojecia o temacie. Czy moze chciec ode mnie licencje, zweryfikowac zalogowanie do apki, cokolwiek?
  • Odpowiedz
@tomszczyk: nie zdarzyło mi się, ale jakbyś latał koło więzienia, czy innego obiektu z ochroną to pewnie ktoś się zainteresuje (może nawet niesłusznie). Wtedy lepiej wszystko lepiej mieć na czysto i posiadać zgody. No i trzeba być trzeźwym, bo prawo jazdy też stracisz. :D Policja może zrobić kontrolę, ale raczej ich wiedza na temat prawa lotniczego jest bliska zeru.
  • Odpowiedz
@belu_p: Staram sie wlasnie dowiedzieć odnosnie tych zgod (zalozylem wpis dzisiaj), bo mam A1/A3. Bardziej ciekawi mnie jak wyglada praktyka. W sumie prawko mam chyba 19 lat, a kontrole moge na palcach jednej reki policzyc, wiec zakladam, ze w przypadku dronow taka kontrola jest raczej nierealna :D
  • Odpowiedz
@tomszczyk: przecież drona i pilota co przeleciał nad okęciem dalej szukają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale w mieście na pewno zwrócisz czyjąś uwagę, chociażby ludzie mogą być zaniepokojeni że ich nagrywasz.
I tak, policjant może cię skontrolować. Na ile sprawnie? Nie wiem, ale podejrzewam że w pobliżu stref zakazanych mogą się doszkolić i polować na łatwe mandaty
  • Odpowiedz