Wpis z mikrobloga

Kupiłem drona mini 3 od dji, pobrałem apke, zrobiłem kurs, jestem gotowy lecieć.
Ale ciągle nie czaje gdzie i jak powinienem zgłaszać i móc wykonywać legalne loty.

Chciałbym sobie polatać testowo po jakimś małym parku niedaleko mnie w #warszawa.

Aplikacja droneradar pokazuje że jestem w strefie oznaczonej kolorem pomarańczowym. Nie wiem czy to oznacza że muszę logos prosić o zgodę (i jak) nie widzę nigdzie legendy kolorów zaznaczonych obszarów, czemu raz jest niebieski a raz ciemno iebieski itp..
Pobrałem druga apke airmap to przy próbie logowania wywala błąd na stronie i że wzgl. bezpieczeństwa nie przepuszcza mnie dalej..
A jak jestem niezalogowany to nawet lotnisko Chopina nie jest w żaden sposób w tej apce oznaczone.

Prosiłbym o wskazówki, bo chciałbym się cieszyć lataniem dronem bez mandatu XD

#drony #pytanie #pytaniedoeksperta #lotnictwo
  • 29
  • Odpowiedz
  • 0
@BaronOpryskus: na razie go nie włączałem XD chce być pewien że wykonując pierwszy lot po włączeniu drona robię wszystko dobrze pamiętam ki co próbuje rozkminic co oznaczają dla mnie poniższe obszary (poza czerwonymi) co muszę zrobić żeby tam latać, gdzie zgłosić lot, czy zrobić sam chęci on, czy czekać na jakąś zgodę, nie znam się a nie lubię takich rzeczy sprawdzać w praniu
  • Odpowiedz
@bizonsky: wszystko jest opisane po kliknięciu w światełko statusu. Na początek wybierz kategoria otwarta, A1 (<0.9kg), 30m wysokości. Niemal wszędzie będzie zielone światło, poza lotniskami do 1km, itp. Najlepiej daj zrzut co tam masz (bez nr operatora jak coś).
  • Odpowiedz
@bizonsky: @belu_p chłop co chce latać dronem nad jednostką wojskową (WAT) i się dziwi że nie może xD

studiuj pilnie bo jesteś przyszłością naszej armii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
A no widzisz już mnie nakierowales bo nie było to intuicyjne żeby się domyślić że te kropi zmieniają kolory w zależności od pułapu skoro miałem określony teoretyczny maks dla dronow takich jak mini 3. Teraz jak zmieniłem na 100m prawie wszędzie mam zielono.

A co np jak pisze mi w danym miejscu że 3x zielone i raz pomarańczowe światło jak tutaj
bizonsky - A no widzisz już mnie nakierowales bo nie było to intuicyjne żeby się domy...

źródło: Screenshot_2023-06-13-18-10-07-21_2178c9edbc49779ecf8ce8597b397e43

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rad-X: no trochę mnie to przeraża, że ludzie mają wylane na to, ale ten chłop chociaż chce. Co widzę jakiegoś drona na niebie to sprawdzam DR, raz mi się zdarzyło, że był zgłoszony lot. Zanim drona kupiłem to wszystkie filmy na yt obejrzałem o zgłaszaniu lotów. :D Niestety mieszkam w CTR, zresztą jak połowa Wrocka, więc chciałem mieć obcykane przepisy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X: kto ci powiedział że chce latać nad Watem, po prostu mieszkam w pobliżu i ciekawi mnie jak to dziala, po co te złośliwości rodem z elektrody... Zwykła bunczucznosc.
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p: dzięki za pomoc, wprowadzało mnie w błąd to że mimo tej pomarańczowej kropki mam pozostałe 3 zielone ale już sobie wywnioskowałem z czego to wynika także dzisiaj pierwsze loty za płoty :) lecę jeszcze tylko po naklejke
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: ale ma kamerę. I jest tak w całym rejonie gdzie działa EASA. Nie wprowadzaj w błąd.

If you are taking your drone/s to another EASA Member State, all you need to ensure is that your operator registration ID, obtained in your country of residence or place of business, is clearly visible on your drone/s.
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p: tak też wywnioskowałem po wcześniejszych odpowiedziach :) ale z testowania lipa, pada non stop :C drugi dzień człowiek ma zabawkę i se polatać nie może :<<<<
  • Odpowiedz