Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@katienca: plus jest taki, że dla dziecka w wieku 2-3 lat penis i palec to jeden #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to za to twój wymysł bo autor nie sugeruje w jakim wieku zapoznać dziecko z książką

@dudurudu: generalnie masz rację, ALE.

Pewnie na allegro ktoś tak napisał lub ustawił taką kategorię wiekową. Książka zaawansowaniem przypomina książki dla 2-4 latków. Tematyka może jest lekko zbyt wcześnie,
no tak, te obrazki nie są skierowane do dzieci, tylko do dorosłych xDDD "patrz stara, tak wygląda odbyt, teraz musimy zobrazować to Maciusiowi, bo nie może patrzeć na obrazki".


@Kolarzino: nie rob #!$%@? z logiki, @katienca napisala, ze ksiazka jest dla rodzicow a nie obrazki. obrazki maja charakter pomocniczy w wytlumaczeniu dziecku co jest czym ale finalnie to rodzic decyduje ktore tresci dziecku pokazac a nie daje cala ksiazke, zeby sobie
Nie wystarczy po prostu wytłumaczyć, ze chłopak i dziewczyna maja rozniace się od siebie miejsca intymne?


@katienca: a coś o kwiatkach i pszczółkach też?

Ten obrazek z łechtaczka absolutnie nie jest "demoralizujący" ale jest zbyt dokładny w porównaniu z resztą - w tej kwestii trochę się kłóci.

Bo dlaczego nie ma takiego obrazka z napletkiem, wiezadelkiem i żołędzią?
@katienca tak naprawdę im wcześniej tym lepiej. Nawet bardzo małe dzieci potrafią się masturbować, nie mając nawet pojęcia co dokładnie robią. Ja pamiętam, że to robiłem jako nie wiem, 10 latek? I byłem jednocześnie ciekawy i przerażony. Jak spytałem się o to rodziców to byli zakłopotani i nie dali mi dobrej odpowiedzi. Dobrze, że dziś powszechna edukacja zaczęła wyręczać w tym rodziców.
Dziś konsensus jest taki, ze warto wcześnie zacząć tłumaczyć takie