Wpis z mikrobloga

siemano #mirkokoksy i #dieta
zastanawiam się czy nie wejść na #keto znowu na czas wakacji.
rok temu około czerwca wszedłem na ketozę, zbiłem przez kilka miesięcy wagę na prawidłową(101 -> 82), od listopada jakoś jestem na normalnej diecie, ale regularnie ćwiczę na siłowni + ostatnio sporo na rowerze jeżdżę
waga jest okej, bo 84kg mniej więcej stałe się trzyma, ale nie podoba mi się budowa, za dużo tłuszczu, brzuch nie taki jak powinien być.
wiem, że mógłbym zwyczajnie odpuścić sobie na jakiś czas cukier, piwko 0%(innego nie piję xd) czy inne rzeczy i normalnie jeść węgle, ale łatwiej mi zrobić mocno restrykcyjną dietę i się jej trzymać przez jakiś czas

myślałem o tym, żeby raz do roku na czas letni(ok. 2 miesięcy) wchodzić na dietę ketogeniczną(lato idealne, czas grillowy), regulować sobię wagę i ilość cukru w organiźmie do minimum, a potem na kolejny rok jeść już "normalnie". zastanawiam się czy jest to zdrowe podejście, czy organizm przy takich zmianach nie zwariuje i narządy będą bezpieczne
czy ktoś się zna na temacie albo robił coś podobnego?
  • 25
  • Odpowiedz
@kknbjd:

No ale ja nie pytałem o powiązanie. Chcialem zobaczyc wynikowosc. Dowod na to, że mało błonnika w doecie powoduje choroby serca albo inne negatywne wyniki zdrowotne. Podpowiem Ci, że takie badanie nie istnieje.


Jak nie istnieje jak z tej metanalizy właśnie to wynika xD przeczytałeś to w ogóle? Zobacz sobie jaka jest istotność statystyczna wyników tych badań.

Jak masz jakieś badanie które pokazuje że ludzie na keto są zdrowi
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: Kolejny przypadek gdzie ktoś nie rozumie różnicy między korelacją a przyczynowością a szczeka. To ty stwierdziłeś, że brak błonnika powoduje negatywne efekty zdrowotne, więc to ty powinieneś udowodnić swoje stwierdzenie.

In our study, even though 85% of the associations were significant, a higher intake of dietary fibers was convincingly associated only with a decreased likelihood of early mortality and CVD


To badanie nawet nie wspiera twojej tezy. Zgodzę się z tym jednak, że na high carbie błonnik ogranicza negatywne efekty, między innymi przez regulacje ładunku glikemicznego jak i zwiększenie nasycenia w trakcie jedzenia, zwiększenie objętości pożywienia w jelitach co pewnie zmniejsza spożycie
kknbjd - @LazyInitializationException: Kolejny przypadek gdzie ktoś nie rozumie różni...

źródło: wysokoblonnikowa-dieta-ketogeniczna-22-dniowy-plan-poprawy-metabolizmu-utraty-wagi-i-zrownowazenia-hormonow-b-iext115618347

Pobierz
  • Odpowiedz
To badanie nawet nie wspiera twojej tezy. Zgodzę się z tym jednak, że na high carbie błonnik ogranicza negatywne efekty, między innymi przez regulacje ładunku glikemicznego jak i zwiększenie nasycenia w trakcie jedzenia, zwiększenie objętości pożywienia w jelitach co pewnie zmniejsza spożycie kalorii.


@kknbjd: To chyba nie zrozumiałeś cytatu, który wstawiłeś xD Spożywanie błonnika zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci i chorób kardiologicznych.

Na keto większość osób sięga po zielone warzywa, które dostarczają błonnika,
  • Odpowiedz
To chyba nie zrozumiałeś cytatu, który wstawiłeś xD Spożywanie błonnika zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci i chorób kardiologicznych.


@LazyInitializationException: To po prostu ty nie rozumiesz pojęć którymi operujesz, ale spróbuje ci to wyjaśnić.
Masz 2 zdania.
1. Palenie powoduje raka płuc.
2. Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko
  • Odpowiedz
@Heemeyer: Keto da ci tylko złudzenie szybkiego chudniecią, bo w pierwszych dniach stracisz wodę i glikogen, który masz w mięśniach. Będziesz czuł się tragicznie przez pierwsze dni zanim przestawisz się na nowe paliwo, a koniec końców i tak będziesz musiał uciąć kcal i zachowywać te same zasady co na zbilansowanej diecie.

Jedyne co musisz zrobić to wyliczyć sobie twoje zapotrzebowanie dziennie w kaloriach i odjac z 500kcal od tego i
  • Odpowiedz