Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 73
@wszystkieNazwyZajete: + umieć się cenić, umieć się sprzedać, mieć plan B i czasami zaryzykować.

Mi brakuje nieco wiecej samorozwoju i dwóch pierwszych, które sam wymieniłem. W pracy nie ściemniam jak czegoś nie wiem, ale doszkalam się, i rozsyłam brakujące informacje po spotkaniach. Jest dobrze ale zawsze może być lepiej.

Mentalnie łatwo utknąć na etapie zarabiam ile potrzebuje, zamiast zarabiam tyle ile powinienem zarabiać po osiagnieciu wymaganej wiedzy i doświadczenia.

Czy 5
@wszystkieNazwyZajete: Tylko, że zawsze ktoś będzie zarabiał tą najniższa krajową. Nawet jakby magicznie podnieść kompetencje wszystkich ludzi aktywnych zawodowo w Polsce, nie znalazłaby się dla nich nagle praca za obecną średnią krajową. Problem jest jeśli za tą najniższą krajową gówno możesz kupić i zamiast poprawiać wartość nabywczą pieniądza, ciągle do worka jest dosypywane przez masakryczne podbijanie tej najniższej krajowej + socjal + niegospodarność rządu i w rezultacie wszyscy biednieją, a najbardziej
@wszystkieNazwyZajete: pasta pastą ale jest to trochę prawda. tylko pytanie jakie kto ma cele życiowe. jeżeli chcesz zarobić hajs a nie potrafisz, próbujesz i za każdym razem się nie udaje, no to prawdopodobnie jesteś mało zaradny. wcale nie ma to wiele wspólnego z intelektem. znam debili zarabiających w miesiąc wasze półroczne wypłaty nawet się nie starając xD
@wszystkieNazwyZajete: jeśli opierasz wartość człowieka na poziomie zarobków to już zaczynasz że złej strony. Znam masę ogarniętych ludzi zarabiających mało, a też sporo głąbów zarabiających duże pieniądze. To co ich różni to nie ogarnięcie tylko pewność siebie, ambicje, czasami też bezczelność. Gdyby twoja teoria była prawdziwa to test IQ nie miałyby sensu, wystarczyłby raport majątku.