Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 73
  • Odpowiedz
@sickonce: Warto dodać, że wysokie zarobki często są skorelowane ze specjalistyczną wiedzą, a ta nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami miękkimi czy wiedzą ogólną.

Wie to pewnie każdy kto miał większy kontakt z wymiataczami z branży IT ;)
  • Odpowiedz
debilna kapitalistyczna propaganda - jak trudno ci to przetrawic, to proponuje zastanowic sie czy ty i sasiad mieliscie podobny start, podobna rodzine, podobny spadek, podobne mozliwosci; teraz przeskaluj to w miliony - glownym wyznacznikiem klasowym jest urodzenie sie w danej klasie; mit "od zera do milionera" jest esktremalnie rzadki, majetnosc budowana jest pokoleniami, mozesz skoczyc klase wyzej przy odrobinie krzepy, ale na wiecej nie ma co liczyc - tylko nieliczni farciarze


@
  • Odpowiedz
@wszystkieNazwyZajete: jak tu większość to kiepy dla których magazyn to szczyt ambicji. A jak ktoś ma kurs na wózek widłowy to już myśli ze więcej osiągnąć się w życiu nie da. To są po prostu fizole, kiepy, ameby, najniższy poziom człowieka.
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Te wszystkie skille gdzieś się łączą. Jak masz dobrą kase z IT alecnie najlepszą to znaczy że czegoś zabrakło. Pewności siebie czy umiejętności twardej, miękkiej.
  • Odpowiedz