Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 73
To co ich różni to nie ogarnięcie tylko pewność siebie, ambicje, czasami też bezczelność.


@WypadlemZKajaka: pewność siebie i ambicja to są składowe "ogarnięcia". Pełno jest bojących się własnego cienia teoretyków, którzy niby wiedzę i wykształcenie mają, ale nic z tym nie zrobią bo się boją.
@wszystkieNazwyZajete: #!$%@? że wypłata świadczy o człowieku, w ogóle że hajs świadczy o człowieku, mam ziomka co zarabia najniższą na pełen etat a i tak potrafi myśleć przedsiębiorczo, chce coś zmienić ale nie ma za bardzo pomysłów, ma durne decyzję, zmień kolegów
@wszystkieNazwyZajete: o Twoim poziomie intelektualnym mówi akurat wszystko to co robisz pod swoim postem - usuwasz niewygodne komentarze, które nie zgadzają się z Twoim postrzeganiem świata (zgaduję bo nie widzę tych komentarzy, ponieważ je usuwasz).

Pewnie ten też usuniesz ale napiszę tylko jedno:

Ulegasz błędowi poznawczemu ,,sprawiedliwego świata" i upraszczaniu jego złożoności aby zachować psychiczne poczucie kontroli nad swoim życiem.
@wszystkieNazwyZajete: Troszeczkę jest w tym prawdy - pomijając oczywiste kwestie, że ktoś wygrał na loterii, miał już na starcie bogatych rodziców itd.

Jednak ja bym sobie zadał pytanie - dla przykładów Twój inteligentny i ogarnięty sąsiad - czy on faktycznie zawdzięcza tylko i wyłącznie swojej ciężkiej pracy swoją pozycję? Ile w tym jego powodzeniu i obyciu zależnego było od dobrego zdrowia, wyglądu (wzrost, waga, same rysy twarzy), oraz wychowania w odpowiednim