Wpis z mikrobloga

14 godzin dziennie to nawet dla siebie by mi się nie chciało pracować, a co dopiero dla jakiegoś zmyślonego na potrzeby tekstu janusza.
@gregory96: U mnie praca w sobotę i niedzielę była warta po 70zł w IT, natomiast odbierało się telefony. Popularność "dyżurów" była tak duża, że trzeba było siłą zapisywać ludzi
@Mtsen:
Ale na serio coś się #!$%@? z obecnym pokoleniem. Znajomy pracuje w zakładzie, gdzie produkcja przy tej samej liczbie osób i godzin, spadła o 40% w 10 lat. Czyli kiedyś wypuszczali 1000 sztuk, teraz 600. Wypłaty wzrosły w tym samym czasie z 80% średniej krajowej do 100% za stanie w zasadzie przy taśmie. Wydajność spada, bo w zasadzie nie idzie im zwrócić żadnej uwagi, nawet jak 15 min na godzinę
@text: Nawet jeśli, to swoją starą szkołą zarządzania nie sprawią, że ta Januszerka powróci do starych norm produkcyjnych i bezkrytycznej uległości doprawianej strachem. Grożenie zwolnieniem i zmuszanie do bezpłatnych nadgodzin im niczego dobrego nie wniesie. Jeśli oni sami nie mają niczego atrakcyjnego i motywującego do zaoferowania młodym ludziom, to dlaczego młodzi ludzie mają się starać? Młodzi ludzie, a zwłaszcza pokolenie Z nie ma żadnych zobowiązań, nie jest niczym uwiązane i jeśli
Ej, wykopki, ale Wy wiecie, że to zmyślony artykuł, który ma tylko nabijać wyświetlenia/ Teraz wklejce to wszędzie, wszędzie o tym dyskutujcie, przecież nie o to chodziło autorowi, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@text: Pierwszy zakład o jakim słyszę takie rzeczy. Póki co 2 razy rzuciłem pracą po podniesieniu normy, pytałem się kierowników, czy ulepszyli maszyny, czy coś poprawili, że zwiększa się wydajność, na co dostawałem odpowiedzi typu "Nic, róbcie trochę szybciej, bo dobrze wam idzie.", a później zdziwienie, że na następny dzień nie ma mnie w pracy, bo mam robić szybciej, ale za ten sam pieniądz XD
Jeśli oni sami nie mają niczego atrakcyjnego i motywującego do zaoferowania młodym ludziom, to dlaczego młodzi ludzie mają się starać?

@Mtsen:
No i to jest ten problem "DLACZEGO ONI MAJA SIĘ STARAC PRACOWAĆ .... W PRACY".
Bo na tym polega praca, że #!$%@? w niej PRACUJESZ.
Jaka ma być motywacja dla zawod, gdzie nie potrzeba żadnego wykształcenia i może w niej pracować ktokolwiek, po tygodniowym przeszkoleniu? Ma dostawać 5 śrdednich krajowych?
Pierwszy zakład o jakim słyszę takie rzeczy. Póki co 2 razy rzuciłem pracą po podniesieniu normy, pytałem się kierowników,

@artur-hemingway:
tiaaa ehe.
Badania pokazują co innego. Mimo coraz lepszej automatyki i robotyzacji, które powinny zwiększac produtywnośc, to pensja rosną szybciej niż produkcja.
text - >Pierwszy zakład o jakim słyszę takie rzeczy. Póki co 2 razy rzuciłem pracą po...

źródło: praca

Pobierz