Wpis z mikrobloga

Ej tak z ciekawośći. Jak wygląda życie ludzi wychowanych przez rodziców po rozwodzie gdy jest np. opieka naprzemienna. Bo ja to sobie nie wyobrażam jak to możliwe że ktoś mieszka np. 3 tygodnie z matką a potem tydzień z ojcem. Ktoś z takimi doświadczeniami moze się podzielić swoją historią?

#rozwod, #wychowanie, #dzieci
  • 4
  • Odpowiedz
@m_ney: opieka naprzemienna to sprawowanie pieczy nad dzieckiem w równych odstępach czasu dla każdego z rodziców. Czyli dziecko jest 2 tygodnie u mamy a potem 2 tygodnie u taty. Samemu musisz sobie odpowiedzieć czy jako dziecko chciałbyś tak żyć i jaki by to miało na ciebie wpływ. I od razu mówię opieka naprzemienna nie musi zwalniać z alimentacji. Zasada alimentacji jest taka, że dziecko będąc pod opieką rodzica biedniejszego nie może
  • Odpowiedz
@m_ney: W szkole z zajęciami dodatkowymi, w której pracowałam chodził na zajęcia jeden chłopiec, który taką opiekę naprzemienną miał. Zajęcia były w ten dzień w tygodniu, w którym zmieniał dom, i zawsze przychodził z tobołami bo po zajęciach odbierał go drugi rodzic i zabierał do siebie na kolejny tydzień. Więcej niestety nie wiem jak to było. Ale chłopak ewidentnie był rozbity sytuacją.
  • Odpowiedz