Wpis z mikrobloga

szacunek wobec sądu mógł wpłynąć w jakiś sposób na wymiar kary.


@prawilnik: Jestem w szoku jak ludzie mogą bronić czegoś takiego. Na wymiar kary powinien wpływać tylko i wyłącznie czyn zabroniony, historia przewinień i perspektywa resocjalizacji a nie lizanie dupy gościowi po studiach.
@kodecss: To nie jest bluza z Kaczorem Donaldem XD Gość kupił na wyprzedaży w croppie bluzę z kolekcji na boże narodzenie za 30 zł i śmigał w niej cały rok mając jednocześnie tyle siana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mandarex: z treści art. 53 § 2 k.k. wynika, że wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób zachowania się sprawcy, zwłaszcza w razie popełnienia przestępstwa na szkodę osoby nieporadnej ze względu na wiek lub stan zdrowia, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po
Skoro ubierasz się nieadekwatnie do sytuacji, pokazujesz że masz gdzieś sąd


@Saprofit: I co w związku z tym? Jak już pisałem, lizanie dupy człowiekowi po studiach nie powinno mieć wpływu na wyrok.

nie zależy Ci na dobrym wrażeniu


Dobre wrażenie to możesz iść robić na mamie aby dostać większe kieszonkowe.

zgodnie z przepisami możesz być oceniony gorzej i dostać surowszy wyrok.


Ubiór to nie zachowanie.
@Mandarex: widzę, że się spłakałeś i zgłosiłeś posta. Zabolała diagnoza? Chyba tak. Poza tym bardzo miałkie jest to ciśnięcie po starych, ale widać żadnych rzeczowych argumentów nie potrafisz sformułować.
@Mandarex: to nie wyzwisko, to określenie stanu faktycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak napisałem wcześniej, konkretne dyrektywy wymiaru kary wynikają wprost z przepisów. Jak nie zauważasz prostych zależności, to jednak moja diagnoza pozostaje dalej aktualna.