Wpis z mikrobloga

#mars #marsz4czerwca #pis #po #wybory #kijwmrowisko

Pojęczeli, pojęczeli, zgłodnieli i wrócili do domu. No w taki sposób to zamiast zmienić władze na inną, to tylko zamurujecie obecną scenę polityczną na lata. I nie piszę tego do szarych obywateli, tylko do organizatorów tego wydarzenia. Wiecie jaka była siła napędowa PiS w 2015 roku? Młodzi! Zamknięto w szafie Kaczyńskiego, Macierewicza i całę tę resztę, a na końcu pokazano nowe twarze. Osoby, które były w pewny sposób czyste od tych postkomunistycznych wojenek. Zobaczcie ile lat miał Duda jak startował na fotel Prezydenta, i najważniejsze kim podpierał się w kampani- swoją córką, wtedy to jeszcze chyba nastolatką.

I mamy rok 2023, tamtejsze ideały już dawno się sprzedały, zostały tylko stary elektorat który nadal wierzy w mit wielkiej polski zagrożony gender z zachodu. A co robi opozycja? Zamiast przekazać, chociaż ten pierwszy plan, gdzie jest się twarzą wydarzenia, nowemu pokoleniu, to wzywa na oficjalnie największy strajk od dziesiątek lat jakiś leśnych dziadków pokroju Wałęsa albo Czarzasty, którzy w dodatku zamiast wygłosić wielokrotnie sprawdzone przemówienie, to pieprzą kocopoły, jak pijany wujek na grillu. Lepszej opozycji, to Kaczyński nie mógł sobie wyobrazić. Już pokojowe zamieszki były na Białorusi. Wystarczyło przeczekać i Łukaszenka dalej jest prezydentem.

Pewnie zastanawiacie się gdzie ja w tym czasie byłem, że tak narzekam... A no zajmowałem się swoim życiem. Mając do wyboru obecną władzę, która chociaż jasno pokazuje swoje stanowisko, a opozycję, która nie potrafi sformułować trzech jednolitych postulatów, to już wolę gdzieś wyjść i dobrze się zabawić. Sporo osób się dziwi, dlaczego Konfederacja nie brała udziału w happeningu. Przynajmniej po nich wiadomo czego można się spodziewać- Konfederacja Gietrzwałdzka, batorzenie gejów i niskie proste podatki. I nie chodzi o same poglądy, ale o jasną deklarację,. Podobnie robi Razem- aborcja na życzenie, zerwać współpracę z Kościołem, mieszkanie prawem a nie towarem- dlatego młode dziewczyny na nich głównie głosują, bo wiedzą na co.

I jeszcze ta data- 4 czerwca, przecież to było z góry do przewidzenia, że tego dnia to sama geriatria się zjedzie, która co najwyżej papier toaletowy może zmienić. Przecież tak ciepłe dni, to ludzie planują na kilka miesięcy do przodu i mają zajęte wyjazdami. A nawet jak ktoś z młodego pokolenia miał wolny weekend, to prędzej pojedzie nad jezioro, do lasu, albo do Świdnika na pokazy lotnicze, zamiast słuchać dinozaurów, jak będą Polskę naprawiać. Czas na manifestację był w okresie wiosny, albo jest szansa na jesieni, tuż przez wyborami. Jak teraz ktoś chcę trafić do niezdecydowanych, to niech robi takie marsze w Gdańsku, albo Zakopanym, gdzie faktycznie są ludzie zagubieni politycznie.

Ehhh, aż nie mogę się doczekać wiosny 2024, która partia by nie wygrała wyborów, to na pewno atrakcji politycznych nam nie zabraknie. A teraz wszyscy do roboty, pracować na rządowe dodatki dla bąbelków i seniorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@mateusz-zahorski: a tam, gówno, a nie się zjednoczyli; było niby 500k - ok, ale na pewno każdy działacz z opozycji musiał zorganizować i opłacić autokar lub dwa ze swojego powiatu co zresztą było komunikowane, bo policja spodziewała się najazdu autokarów. Idąc dalej, jak się najechały autokary, to realnie patrząc ludzi z Warszawy było ze 100-150k, reszta przyjezdna - a Warszawa wg. ostatniego spisu powszechnego ma 1160k w wieku produkcyjnym (co prawda
Pewnie zastanawiacie się gdzie ja w tym czasie byłem, że tak narzekam... A no zajmowałem się swoim życiem. Mając do wyboru obecną władzę, która chociaż jasno pokazuje swoje stanowisko, a opozycję, która nie potrafi sformułować trzech jednolitych postulatów, to już wolę gdzieś wyjść i dobrze się zabawić.


@gupi_ja: I już widać, że PiS ci zrobił siekę z mózgu, że wierzysz w te bzdury o braku programu xD
  • 1
@KierownikuPoratuj2zl: dokładnie, prawdziwe ostanie zjednoczenie to chyba strajk kobiet. Nawet w mojej małej powiatowej mieścinie chodziła grup z transparentami w tym czasie. Zobaczcie jak na ponad tydzień czasu rząd z prezydentem w tamtym czasie zniknęli z życia politycznego.

@OddajButa123 nie, nie zagłosuję na PiS. Mając do wyboru obecną opozycję, a Konfederacje to już wolę chyba oddać pusty głos... Może Razem, ale boje się, że nie będzie mnie stać żyć zgodnie z
@gupi_ja: W tym kraju jest jak w lesie, zawsze Cię zakwalifikują do jakiegoś worka.

Jak nie byłeś na marszu, to popierasz PiS.
Jak nie jesteś za opozycją, to popierasz PiS.
Jednocześnie jak nie jesteś za PiS, to na pewno za Konfederacją.
I tak w koło Macieju.

Na ulice wyszli przede wszystkim zwolennicy opozycji, do zjednoczenia to jeszcze daleka droga a w tym kraju scena polityczna jest zabetonowana.

PiS - rozdawnictwo, nepotyzm,
Wiecie jaka była siła napędowa PiS w 2015 roku? Młodzi!


@gupi_ja: Eeee? Jakoś nie przypominam sobie przypadku, że ktoś przekonał się do PISu ze względu na ten argument. Coś bredzisz.
Poza tym ściana tekstu, mnóstwo wątków a jakoś nie mogę zrozumieć Twojej myśli przewodniej.
@mateusz-zahorski: to ze wyszli jest naprawde spoko tylko PO chciało to #!$%@? jak zawsze pomimo ich buractwa i tej ruskiej bylejakości udało im sie ruszyć Polaków z foteli ale tylko dlatego bo nie ma alternatywy co bardzo jest smutne
@mateusz-zahorski: tam nie było ludzi z przypadku, więc nie gadaj o żadnym zjednoczeniu xD Warszawka to zagłębie kalafiorów mentalnych, ojkofobów

@gupi_ja Gdańsk to niestety poletko PO. Tutaj się ta patologia zrodziła, przepraszamy za solidaruchów z obu stron [*]
  • 0
@Maly_Jasio: wiem, chatycznie pisze, nie jestem zawodowym redaktorem. Natomiast do wątku młodych, jeśli w 2015 roku miałeś mniej niż 20 lat, to pewnie ominęło Ciebie i twoich znajomych, ale ówcześni 30 i 40 latkowie łapali się na takie narodowe hasła. Pamiętasz popularność ubrań RedisBad w tamtych latach. Nawet pościel z naszym orłem mogłeś kupić. To nie brało się znikąd.

Tymi samymi mechanizmami PO wygrało w 2007 roku. Ówcześni młodzi, znaczy osoby