Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 13
Jak ci nie odpowiada praca na taśmie to do niej nie idziesz


@zdzi no tak, bo w takich miastach powiatowych często jest tak ogromna ilość alternatyw że ludzie są w stanie przebierać w ofertach i wybierać sobie bardziej ambitne rzeczy

Co do negocjowania 15 minut przerwy w każdej godzinie pracy - zajebiscie brzmi twój argument, wiadomo że w każdej pracy fizycznej ktoś Ci pozwoli na takie coś XD każdy wie jak wygląda
  • Odpowiedz
Ogolenie to problem jaki ja spotkałem w moich zawodowych perypetiach, to większość pracowników kompletnie nie rozumie czym się zajmuje. Próbuje taki młodemu wytłumaczyć, ale potrafi tylko wymienić jakie czynności wykonuje mechanicznie, wyuczone przez lata praktyki. Oprócz zrozumienia tematu, drugi problem to zerowe umiejętności dydaktyczne. Przychodzi nowy pracownik, ma szkolenie stanowiskowe, a później okazuje się, że czegoś nie ogarnia. np. nie wiedział, że regularnie trzeba czyścić prowadnice w celu zachowania wymiaru. Od razu
  • Odpowiedz
@quare: weź, to chyba jakiś licealista, już pomijając zakłady, które olewają prawo pracy, to przeciętnego pracownika obowiązuje kodeks pracy i ewentualnie układ zbiorowy, jeśli taki w firmie istnieję. On chyba myśli, że zakład zatrudniający 500 osób będzie każdemu pracownikowi oferował indywidualny czas pracy XD ale dobrze, im więcej osób uważających, że im się wszystko należy, tym łatwiej będzie awansować przeciętniakom, którzy po prostu wykonują swoją robotę, bez zbędnej nadgorliwości xd
  • Odpowiedz
Typ jak się #!$%@? zesrał XDDDD

Łeb ci kołchoz już sprał całkowicie.


@SzalonyAndrzej: nawet szkoda ci odpisywać imbecylu. W życiu w kołchozie nie byłem, od 14 lat pracuję na swoim, zatrudniam ludzi i daje sobie obie ręce obciąć, że każdy z nich zarabia więcej niż ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krystaliczna1: @nanotecz Dzieci, nauczcie się czytać umowy które podpisujecie i stosujcie się do ich zapisów.
Na umowie o pracę, jedyny czas wolny to przerwa na zjedzenie czegoś.
Reszta czasu, ze standardowego 8-godzinnego czasu pracy w tygodniu sprzedajesz pracodawcy który ci za to płaci.

@Kingside Często w pracy z młodymi nie jest problemem Janusz co nie chce ich czegoś nauczyć ale właśnie to olewające podejście do pracy i brak chęci do samonauki
  • Odpowiedz
problemem nie jest to że młody niczego nie umie tylko że nie chce się nauczyć i w każdej chwili przestoju wywleka telefon


@zdzi: Ogrom roczników nie miało smartfonów a ojcowie i tak nie pozwalali niczego dotykać, nie uczyli obsługi narzędzi, nie uczyli jak coś działa, nie pokazali jak wkręcić żarówkę, udawali że znają się na wszystkim by nikt nie podważył ich autorytetu a i nawet ogródka nie dali przekopać, bo za
  • Odpowiedz
@Kingside: pamietam jak mając 16/17 lat poszedłem dorabiać sobie z ojczymkiem na budowę, wszystko fajnie pięknie pracuje sobie na swój sposób, nikt mi nic nie mówi a potem za plecami słyszałem ze fajnie ze robię, ale nie umiem tego i tego, ze prace wykonuje dosyć wolno jak na standard i wiecie co? Nikt mi nic wtedy nie powiedział na ten temat wiec pracowałem tak cały i w sumie ostatni tydzien w
  • Odpowiedz
Byłoby lepiej gdyby w każdej wolnej chwili wywlekał paczkę fajek i szukał miejsca żeby zajarać tak jak starzy robole ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: fajka po monkey należy się staremu jak pełny zasięg LTE młodemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie no śmieje się, ale w 99% przypadkach „młody” idący do takiej pracy idzie sobie dorobić, bo szuka czegoś lepszego, szuka drogi swojej kariery.


@Ka4az: tylko zauważ, że nikt tutaj nie wspominał, że chodzi o pracę na produkcji, ludzie sami to sobie dopowiedzieli.
  • Odpowiedz
zkolisz takiego typa kilka godzin, pokazujesz co i jak, tracisz na niego czas bo swoją robotę tez musisz zrobić.


@piaskun87: W normalnym zakładzie szkolenie pracownika jest twoją robotą a nie jeszcze że coś innego odwalasz.
  • Odpowiedz
@Kingside: Robiłem przez chwilę z 17letnim praktykantem którego przepędzali z jednego stanowiska na inne i chyba jako jedyny mu pokazałem co ma robić i na co uważać. Fakt że był irytujący ale nic ponad bycie 17 latkiem w miejscu gdzie pracują faceci po 30stce.
  • Odpowiedz
Byłoby lepiej gdyby w każdej wolnej chwili wywlekał paczkę fajek i szukał miejsca żeby zajarać tak jak starzy robole


@PfefferWerfer: tak. Przynajmniej by pogadał i miał jakiś kontakt z ludźmi.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: wiem że nie jest to jakoś reprezentatywne, bo robię w biurze a nie na produkcji ale za każdym razem jak mam kogoś szkolić, to część moich obowiązków zostaje przesunięta na kogoś innego lub dostaję wydłużenie terminów (w ciagu ostatniego roku ~7 miesiecy spędziłem prowadząc szkolenia). Trzeba być nienormalnym żeby kazać komuś uczyć nowego i oczekiwać że będzie wszystko zrobione jak było.
  • Odpowiedz
paczkę fajek


@PfefferWerfer: gardzę tym świństwem od zawsze ale prawda jest taka, że paląc fajka można pomyśleć nad czymś albo porozmawiać natomiast smartfon wyłącza wszystkie procesy mózgowe
  • Odpowiedz
@m0rgi: Najlepsze jest to że takie osoby wyzywają innych od januszy, zarzucają mentalność niewolnika, a swoją filozofią wracają do głębokiego prl, gdzie "czy się stoi czy się leży, dniówka się należy".

W punkcie drugim też masz 100% racji, zawsze wydawało mi się, że zatrudniasz się do pracy, którą potrafisz wykonywać, a nie idziesz i łaskawie będziesz się jej uczył, ale najlepiej za 10k na start, bo trzeba się szanować.

Z drugiej
  • Odpowiedz
  • 0
@siepan coś w tym jest pracując przy CNC zdarza się że mam program który długo trwa no to się coś robi w telefonie a później coś nie zwróciłem uwagi klapa
  • Odpowiedz