Wpis z mikrobloga

@EvilToy: Zależy co definiujemy jako coś naprawdę złego. Dla mnie takim czymś jest np zatrudnianie na śmieciówkach, unikanie płacenia podatków czy nieetyczne praktyki biznesowe.

Osobiście uważam że prawdziwym majstersztykiem korporacji jest wyrwanie ruchom lewicowo-socjalistycznym zębów i sprowadzenie ogólnie pojętej lewicowości do wspierania LGBT innych skomercjalizowanych inicjatyw a nie walki o prawa pracownicze.

Swego czasu pracowałem w jednym z największych brytyjskich banków i pamiętam jak ogarnął mnie pusty śmiech kiedy zaczęli wdrażać
@Towarzysz_Moskvin:

Osobiście uważam że prawdziwym majstersztykiem korporacji jest wyrwanie ruchom lewicowo-socjalistycznym zębów i sprowadzenie ogólnie pojętej lewicowości do wspierania LGBT innych skomercjalizowanych inicjatyw a nie walki o prawa pracownicze.


Europa i tak jest dość mocna pod względem praw pracowniczych, walk o nie i związków zawodowych. Co jakiś czas wygrywa lewica w różnych państwach i coś tam zmienia - oczywiście poruszając się w kapitalistycznym obrębie.

To co piszesz to raczej case USA.
@EvilToy:

Europa i tak jest dość mocna pod względem praw pracowniczych, walk o nie i związków zawodowych.

Polemizował bym. Europa miała mocne prawa prawa pracownicze które od lat 80tych ulegają stopniowej erozji przy bierności (lub czasem aktywnej pomocy) lewicy. Proces ten jest w różnym stanie zaawansowania zależnie od kraju.

Co jakiś czas wygrywa lewica w różnych państwach i coś tam zmienia - oczywiście poruszając się w kapitalistycznym obrębie.

I znów nie
@420_3: Dzięki, tak tylko sobię dywaguje amatorsko. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Kiedyś chciałem zrobić kilka wpisów o historii najnowszej (tak od 1999) z naciskiem na rozwianie kilku mitów o Unii Europejskiej ale brak czasu i lenistwo wzięło górę. Może kiedyś się zbiore.