Wpis z mikrobloga

W sumie teraz jest dość zabawnie bo "ruch" (przynajmniej w niszowych tematach jak #fediverse) na wypoku jest zbliżony do tego na kbinie lub zerowy. Tyle że kbin to powiedzmy alfa, a wypok ma 18 lat.

btw. symfonystation to jakiś randomowy typ, czy ktoś bliżej związany z projektem? Zresztą nawet jakby to Symfony założyło profil na kbinie to przy obecnych wiatrach śledziłoby ich z 15 osób. Na przodku słonia mają 267 followersów,
  • 1
symfonystation to jakiś randomowy typ, czy ktoś bliżej związany z projektem?


@proweniencja: Kojarzę go z kilku projektów i konferencji około symfonowo-drupalowych, dość skutecznie przebija się jako popularyzator. Zostawiam tu to jako notatkę, dla mnie to jest mały sukces, że przy zerowym budżecie na promocję jednak ostatnio dostaję sporo pozytywnego feedbacku, szczególnie z anglojęzycznej instancji.

Może i trochę pesymistyczne, ale takie są chwilowo realia.


Fediverse pozostanie raczej w niszy, ale ma swój
@Ernest_: "społeczność też jest dość specyficzna" Tak, zauważyłem dość wyraźną lewoskrętność ferajny oraz całą masę tzw. internetowych wojowników, dzielnie walczących z korporacjami o wolność w sieci. Oczywiście głównie poprzez pisanie o złej rzeczywistości.

dadalo...a tak, nawet coś do mnie pisał. Założyłem konto na mastodonie jakiś czas temu dla testów i jestem średnio usatysfakcjonowany, ale nie zaskoczony. Na /kbinie też mam konto, zresztą moje spamowanie tam jest dość intensywne, nawet aż za