Wpis z mikrobloga

#swiadomysen #senswiadomy #oobe

Na Youtubie zupełnie nie da się nic znaleść. Wyszukiwarka to dno. Pomyślałem, więc, że jest to świetny obszar do wykorzystania sztucznej inteligencji. Wykorzystując stronę you.com, zapytałem: what is top 10 youtube channels about lucid dreamming.

Ku mojemu zdziwieniu dostałem tych 10 kanałów, w tym kilka, których nie znałem. Z tych wyników dodałem tylko jeden do swojej listy. Inny jeden okazał się po niemiecku, a reszta niemożliwa do odnalezienia.

Nie da się ciągle zadawać pytań (jest jakaś krótka karencja), ale zawsze jakby też ktoś chciał poszukać i potem podzielić się znaleziskami to byłoby super. Myślę, że AI może być dobrą metodą szukania stron i kanałów na YT. Na wyszukiwarki ciężko jest liczyć.

Trzeba tylko dobrze przemyśleć pytania. Ja bym teraz zapytał:
I am looking for links to top 20 english and polish youtube channels about lucid dreamming.

Próbował już ktoś z Was tak szukać? Widzicie w tym użytek?
  • 9
@psiversum Używam MS Bing która jest za darmo i wykorzystuje chat gpt-4.

Pytanie: "10 top lucid dreaming YouTube channels"
Odpowiedź:

Here are some of the top YouTube channels for lucid dreaming in 2023:

1. Explore Lucid Dreaming - This channel provides easy-to-follow tutorials that take you step by step so you can do it yourself. Lucid dreaming is when you become aware in your dream.

2. Tipharot - This channel provides tips
@psiversum Jeszcze jakie są najważniejsze książki o LD (wg AI oczywiście). Dla wszystkich zainteresowanych tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Here are some of the best books on lucid dreaming according to various sources:

1. Exploring the World of Lucid Dreaming by Stephen LaBerge
2. Lucid Dreaming – Gateway to the Inner Self by Robert Waggoner
3. Dreams Of Awakening by Charlie Morley
4. The Paradox of Consciousness during
@psiversum: @Dreampilot
The Lucid Guide najbardziej polecam część materiałów jest za paywallem, ale większość ta darmowa to dobre omówienie technik, potem był polecał tipharot i Explore Lucid Dreaming oraz HowToLucid (ten ostatni bardziej ezo)
Co do książek to na pewno Exploring (może za niedługo Polska wersja hehe) na Libstro jest też Gateway to inner self ale nie oceniam widziałem tylko spis treści zresztą, z książek to wystarczy Exploring bo reszta daje