Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Mam problem z instalacja elektryczną w przedpokoju. Tzn dzisiaj rano włączam światło i żarówki g10 230v świeciły na połowie mocy. Po jakimś czasie wywaliło korki i światło zgasło. Z bólem serca dobrałem się do puszki pod gładzią gipsowa żeby zobaczyć czy coś się nie spaliło. Wszystko organoleptycznie jest ok. Wezwałem pogotowie energetyczne. Przyjechał pan mocno na kacu, ręce mu się trzęsły jak by wychodził z tygodniowego cugu. Koleś sprawdzał, mierzył i stwierdził że do puszki nie dochodzi „zero”. W skrzynce gdzie jest licznik „zero” jest. Stwierdził ze gdzieś w ścianie kabel się przepalił i trzeba pociągnąć kabel z zerem i wszystko będzie działać.
Teraz pytanie. Czy jest jakiś sposób żeby namierzyć miejsce w którym kabel się przepalił? Nie chce kuc w ścianach z gładzią gipsowa czy ściągać sufit. Oznacza to gruby remont a przedpokój robiłem rok temu :(
#remontujzwykopem #remont #elektronika #elektryka
wirus133 - Cześć Mirki. 
Mam problem z instalacja elektryczną w przedpokoju. Tzn dzis...

źródło: IMG_6128

Pobierz
  • 38
Stwierdził ze gdzieś w ścianie kabel się przepalił i trzeba pociągnąć kabel z zerem i wszystko będzie działać.


@wirus133: ja bym wziął drugiego elektryka i niech przeciągnie ten kabel przez przedpokój, podłączy i wtedy będziesz miał pewność że 'wszystko będzie działać'. Bo wtedy będziesz miał pewność, że trzeba kuć.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wirus133: Raczej trudno, szczególnie jak niezbyt masz możliwość załączenia napięcia. Gdyby przepaliło i rozwarło obwód, to można by próbować radarem do przewodów, wpierw je znaleźć, a następnie patrzeć gdzie zanika napięcie. Ale i tak pewnie się nie trafi.

Najracjonalniej byłoby wziąć tester obwodów i sprawdzać ciągłość od puszki do puszki, a potem rozkuć cały kabel na danym odcinku.
@wirus133: zrób człowieku porządny remont instalacji kup bruzdownicę z wyciągiem i albo sam albo daj majstrom niech ci do linijki wszystko kują potem ładnie wyszpachlować i śladu nie będzie dwa trzy dni roboty
@wirus133: Panie weź Pan zainwestuj w remont i wymiane instalacji elektrycznej. Aluminium prędzej czy pozniej narobi Ci wiekszych problemów. Będziesz regularnie szukał przepalonych przewodów, usterek itd. Wymienisz instalacje raz znowu na kolejne kilkadziesiat lat. To i tak kiedys trzeba bedzie zrobić.
@wirus133: w ścianie raczej nie miało co się popsuć - raczej przy wymianie wyłączników musiałeś gdzieś złamać ten drut przy wyginaniu w puszce i powolutku się upalał (swoją drogą dziwne, że od samego światła, ale pewnie masz modne Las Vegas w domu xD)

Nie masz nic do stracenia, więc spróbuj wyciągnąć tę puszkę, włączyć korki, spróbować zapalić światło, jak nie działa to przekręcić trochę w lewo, spróbować zapalić, trochę w prawo
@Gabaryt: bruzdownicę w bloku, pewnie z wielkiej płyty, taaa

@wirus133 możesz spróbować zrzucić zabezpieczenia, rozebrać puszki i poczyścić styki, alu mogło się utlenić na łączeniu. A jakbyś chciał robić instalację, a blok jest z wielkiej płyty, to poczytaj o bruzdowaniu tego. W dużym skrócie nie wolno i robiłbyś to na własną odpowiedzialność. Jakby ktoś się podpierdzielił, to byś miał duże kłopoty
  • 4
Wołam @mojnicknawykopie @Smarek37 @czechu @kropek @Jarek_P @ZnienawidziszMnie @szynall @jedyny_wolny_login @MickM @flex @MalowanyPtak @srogie_ciasteczko @RopuchYtong

Mirki, naprawiłem :) Zmierzyłem napięcie multimetrem wyszlo 120v. Czyli jest tak jak mówiliście. Aluminiowy kabel poluzował się lub przetarł gdzieś na złączce w ścianie.
Żeby nie narobić strat pociągnąłem w suficie dodatkowy kabel od osobnej lampy. Trochę było zabawy żeby przejść przez stelaże ale udało się. Mostek założyłem i świeci. Wszystko schowane w suficie, jedyna strata to wydłubana
wirus133 - Wołam @mojnicknawykopie @Smarek37 @czechu @kropek @JarekP @ZnienawidziszMn...

źródło: IMG_6130

Pobierz