Wpis z mikrobloga

@Flypho: nie pierdoły, tylko jeszcze raz - przyspieszam swoją pracę o rzędy wielkości. To nie są pierdoły.

Kiedyś zatrudniłbym programistę do stworzenia tych skryptów. Dzisiaj nie muszę.

kodu dla klienta w nim jednak nie piszesz xD.


@Flypho: no spoko spoko XD jeśli myślisz ze w 2023, pierwszym roku komercyjnego gpt napiszesz cały kod dla klienta to ci sie nie dziwię ze uważasz to za gówno XD

Kiedyś kreślarze się śmiali
@peetee: no właśnie nie wiem czy masz rację, że chatGPT "rozumie". LLVMy generują bloki tekstu na podstawie promptu i bazy, na której są wytrenowane. Rozumienie nie jest do tego potrzebne, tylko statystyka. Osobne pytanie jest, czy jest to jakakolwiek różnica koniec końców. Ja myślę, że jest: output chatGPT jest zoptymalizowany aby podobał się ludziom czytającym go - to bardzo ogranicza użycie jego wytworów. W szczególności nie nadaje się on do automatycznego
ile aplikacji już napisałeś tym chatem xD?


@TurnerTheBurner: Ja jedną na potrzeby własne. Nie znam Selenium to mi napisał skrypt i bangla wszystko. Może nie tyle napisał w całości, co większość, a resztę poprawek sam naniosłem, ale nie musiałem się bawić w googlowanie.
@peetee: pracuje w programowaniu i czat GPT robi na mnie bardzo duże wrażenie, ale nie sądzę, żeby przynajmniej w najbliższej przyszłości stanowił zagrożenie dla pracy programisty. dlaczego? bo często bardzo mało jest programowania w programowaniu, jest sporo innych aspektów tej pracy i przynajmniej na ten moment ciężko mi jest sobie wyobrazić, jak AI miałoby sobie tu poradzić. ale może to jest kwestia mojej ograniczonej wyobraźni :p

jestem natomiast pewny, ze AI
A czyli jakieś pierdoły krótko mówiąc, kodu dla klienta w nim jednak nie piszesz xD. W sumie tak jak ja. To nie wiem o co ci chodzi teraz w sumie.


@Flypho: ja nim generuje jakies proste skrypty, ktorych nie musze sam pisac. Ostatnio mialem kod w .sh, a chcialem PowerShella, zrobil mi to w kilka sekund i copy-paste dzialalo. Ja duzo tego uzywam w robocie, wiadomo, ze nie wrzucisz tam taska
A zaskakująco bardzo czesto są to osoby które siedzą w programowaniu. Na moje oko wygląda to albo na usilny i rozpaczliwy syndrom wyparcia podyktowany strachem, lub snobizm na zasadzie "gupi ludzie nawet nie wiedzo jak to dziala a ja poczytalem i wiem".


@peetee: generalnie zawsze gdy czytam o tym jak wszystkie rozwiązania generujące kod są rewolucyjne i zmienią wszystko zastanawiam się czy to kwestia braku wiedzy jak wygląda programowanie, czy posiadanie
ale nie sądzę, żeby przynajmniej w najbliższej przyszłości stanowił zagrożenie dla pracy programisty


@filozof900: ja też tego nigdzie nie napisałem. W najbliższej przyszłosci na pewno nie. Ja tylko wyplułem post o krytykach AI i śmiejących sie z tej technologii.
Mysle, ze za kilka wersji bedziemy dla AI tym czym sa dzis mrowki dla czlowieka


@93michu93:
Myslę, że zanim to nastąpi, upłynie dużo więcej czasu niż ci się wydaje.
Sam generuje chatemGPT skrypty i jak je później debugguje, bo coś nie działa, to zastanawiam się czy nie szybciej bym to po prostu sam napisał xD.
@peetee: raczej odniosłem się do tego, że napisałeś, że krytyka jest podsycana strachem. może tak jest ale bardziej prawdopodobne jest to, że niektorzy z jakiegoś powodu nie widzą w tym potencjału. co też mnie dziwi, ale potrafię sobie to wyobrazić ;-)
Myslę, że zanim to nastąpi, upłynie dużo więcej czasu niż ci się wydaje.


@Flypho: a po czym wnosisz? Ja uwazam, ze to moze byc w perspektywnie 2/5/10/50 lat. Nikt nie wie, jednak patrzac na rozwoj AI mysle, ze moze sie to wymknac spod kontroli szybciej niz pozniej. Porownaj sobie wersje 3 z 4, przeciez to jest przepasc. Czlowiek potrzebowal tysiecy lat, zeby byc w podobym miejscu gdzie AI w 20