Wpis z mikrobloga

Które mniejsze miasto w Polsce, powiedzielibyście że byłoby najlepsze dla osoby z #pracazdalna? Macie jakieś typy, bo ogólnie obecnie rynek mieszkaniowy jest taki, że no nie ma szans ale w sumie, może i by mi się podobało gdzieś nad pustym jeziorem, żeby czasem skuterami pośmigać? W zasięgu nie wiem, 40min od jakiegoś większego miasta, w cenie do 0,5kk za max 150m2 z działką żeby polować na coś. Ważniejsze niz wygląd takiego domu to by była okolica, brak smogu, spokój wiejski, ale jednak jakieś atrakcje przyrodnicze, nie wiem mniejsza miejscowość ze sklepami jakieś 15min drogi? #nieruchomosci #pytanie #dom
  • 49
@interpenetrate: ja mieszkalem ostatnich 8 lat we Wro i pod wzgledem smogu jest bez porownania, na korzysc Görlitz oczywiscie. Görlitz to przepiekne miasto, ponoc kiedys zbudowane dla wyzszych urzednikow niemieckich. W czasie 2 Wojny Swiatowej nie spadla tu zadna bomba. Jest stare miasto ze sredniowiecznym klimatem, piekny kosciol tuz przy granicy. Duzo filmow bylo tu kreconych, chocby "W 80 dni dookola swiata", "Lektor", "Grandbudapest Hotel" czy "Bekarty Wojny". Jest tu spokojnie,
@interpenetrate: świat jest zbyt piękny, żeby w polsce mieszkać. Pracuje zdalnie z domu od 20 lat ponad. Od 20 lat w polsce też nie mieszkam. Za bardzo się zmieniliśmy mentalnie i denerwuje mnie trochę ten kraj. Fajnie na kilka tygodni a potem lepiej nam wyjechać, żeby sobie nerwów nie psuć.
Ja bym celował w taką drewnianą chatę. Jeszcze jakby w środku miał piece kaflowe to ideolo.
@interpenetrate: takie miasteczko na Warmii, Lidzbark Warmiński. Nieruchomość w cenie byś pewnie znalazł, jeziora blisko ale tylko na części można używać silników. Dużo przyrody i rezerwatów w okolicy (dolina symsarny, lasy wichrowskie), termy warmińskie, tężnie, uzdrowisko, dużo sklepów, spływy kajakowe latem. Do większego miasta 45 minut Olsztyn, 1h Elbląg, 1,5h Gdańsk. Z minusów to brak nocnego życia.
@interpenetrate: Albo ściana wschodnia, albo LUBUSKIE.

I stawiał bym na to lubuskie.

Fajne, stare niemieckie miasta, dużo ładniejsze od rozlanej polskie wsi.
Przyroda pierwsza klasa

S3 i A2 daje ci możliwości transportowe.

Tylko to straszna dziura jest.
@interpenetrate: Może jakieś tereny północno-wschodniego Podkarpacia.

Tam jest bardzo dużo spokojnych, wręcz wyludnionych miejsc, a z drugiej strony znajdzie się parę miast, do których nie będzie jakoś specjalnie daleko (Leżajsk, Nisko, Lubaczów, Jarosław). W razie czego większy ośrodek miejski jakim jest Rzeszów jest w promieniu mniejszym niż 100km.

Z tamtych terenów jak pojedziesz kawałek na północ, to masz przepiękne Roztocze, a z kolei kawałek na południe masz Bieszczady.
@interpenetrate: Janów Lubelski - piękne położenie wśród lasów Janowskich i w bliskiej odległości do Roztocza. Ostatnio odwiedziłam miasteczko, jest zadbane, z ładnym parkiem. Mają tam sporo restauracji :)
Do Lublina i do Rzeszowa godzina jazdy
Do Warszawy i Krakowa 2,5 godziny :)