Wpis z mikrobloga

Które mniejsze miasto w Polsce, powiedzielibyście że byłoby najlepsze dla osoby z #pracazdalna? Macie jakieś typy, bo ogólnie obecnie rynek mieszkaniowy jest taki, że no nie ma szans ale w sumie, może i by mi się podobało gdzieś nad pustym jeziorem, żeby czasem skuterami pośmigać? W zasięgu nie wiem, 40min od jakiegoś większego miasta, w cenie do 0,5kk za max 150m2 z działką żeby polować na coś. Ważniejsze niz wygląd takiego domu to by była okolica, brak smogu, spokój wiejski, ale jednak jakieś atrakcje przyrodnicze, nie wiem mniejsza miejscowość ze sklepami jakieś 15min drogi? #nieruchomosci #pytanie #dom
  • 50
@interpenetrate: @19216811

mniejsza miejscowość ze sklepami jakieś 15min drogi?


@interpenetrate: Mieszkałeś kiedyś w takiej lokalizacji dłużej niż tydzien na wakacjach w słoneczku? Czy całe życie mieszkałeś w duzym miescie i poprostu na insta widziałeś jak ładnie jest na odludziu? 15 min od sklepu to abstrakcja. Takie lokalizacje w zimie większości są zasypane wiec jesli chcesz wyskoczyc po bułeczki na śniadanie to czeka Cie 1h odśnieżania
@interpenetrate: mieszkanie na #!$%@? z dala od miasta to codzienne wstawanie o 6 rano by się wyrobić z pracami wokół domu przed januszexem, a z wyjazdu do miasta robi się wyprawa którą trzeba planować, bo jak czegoś zapomnisz to masz problem.
Takie coś może być fajne, jak masz mnóstwo domowników którzy też robią (ktoś ogarnia kuchnie, ktoś sprząta, inny na ogrodzie, ktoś wyprowadza psy czy robi zakupy etc..). Inaczej to nie
Ja wiem że wykop w 2023 roku to już głównie idioci i po co tu siedzę ale ludzie:

wyrobić z pracami wokół domu przed januszexem

@mookie: przecież napisałem że pracuję zdalnie

Mieszkałeś kiedyś w takiej lokalizacji dłużej niż tydzien

@maryjuszpitagoras: pochodzę ze wsi więc na oko jakieś 20 lat

15 min od sklepu to abstrakcja


@maryjuszpitagoras: uprzedzając następne pytania, chciałbym swoje miejsce zanim rodzinne będę miał w spadku.
Mam
@benetti: dziękuję za fajny tip, Sanok napewno nawet zainteresowałem się teraz żeby chociaż odwiedzić, przy okazji zobaczę sobie jak to wygląda. Jak wygląda sprawa z tym jeziorem, mocno oblegane? Mieszkasz w tym miejscu i mógłbyś co więcej powiedzieć, jak z cenami domów, mocno wybiło? Widać z któregoś miejsca góry czy tamten teren to raczej taki bardziej pagórkowaty?
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: również bardzo ciekawa opcja opcja, dziękuję za info. Hmm... no nawet fajnie że tak nie z dala od cywilizacji czy coś, ale jak że smogiem, duży jest? Gorlitz po pod względem klimatu taki nie wiem, nasz Wrocław/Kraków? Szkoda że nie można mieć domów we wszystkich takich miastach i sobie jeździć tylko gdzieś w miarę zrobić bazę xd
Czy z tego że to po stronie niemieckiej wiążą się z tym jakieś
@dwa_szopy: powiem Ci że nawet nie przeszkadzała by mi chyba ilość turystów (a tego chciałbym unikać).
Ogólnie to właśnie ta cena, za czy to mieszkanie czy dom to będą chore ceny ;( w sumie chciałbym gdzieś nad morzem mieszkać, taki Sopot brzmi super. Mieszkasz może? Jak tam jest?
@interpenetrate: Byłem w polsce jakos 2 lata temu na chwile i wlasnie podlasie zwiedzałem. I samemu się zastanawiałem czy sobie nie kupic tam siedliska do remontu, ale uznalismy, że nie chcemy do polski wracac w najlbliższych latach wiec odpuściliśmy
Okolice białegostoku sa bardzo ładne, Hajnówki. No to sa takie wsie czasem przez boga zapomniane, ale ja osobiscie lubie takie rzeczy. Cisza i święty spokój.
asdfghjkl - @interpenetrate: Byłem w polsce jakos 2 lata temu na chwile i wlasnie pod...

źródło: DSC02313-2

Pobierz
@DestroDevil: o kurcze, zetknąłem na mapę i bardzo wysunięte na granicę Polski. W ogóle trochę tak pośrodku niczego trochę. Mieszkasz może tam? Czemu akurat to miejsce? Na pewno zainteresowałem się teraz żeby odwiedzić chociaż to miejsce, zobaczyć jak tam jest bo ze zdjęć wygląda bardzo ładnie. Tylko jak patrzę na otodom to te nieruchomości tam są bardzo drogie (Augustów), tak poniżej miliona za dom to średnio
@interpenetrate nie mieszkam ale bywam, zwłaszcza w lecie

to, co wiąże się z oryginalnym postem to cisza, spokój, niewielka gęstość zaludnienia, zróżnicowany krajobraz (sporo jezior, nizin, równin ale też pagórków). Bliskość miast powiatowych oraz wojewódzkiego (Białystok albo Olsztyn), w których można doświadczyć większości rozrywek z dużego miasta typu Warszawa/Kraków/Gdańsk

W okolicy raczej mało uczęszczany tor motocrossowy w Olecku, mnóstwo tras rowerowych, itp.

minus to skrajne położenie na mapie Polski (przez co jest
@asdfghjkl: hmm Białystok, obyczaje dzięki.
czemu nie zdecydowałeś się na mieszkanie w pl? Pracujesz zdalnie czy stacjonarnie?
Hmm ale takie siedlisko to znaczy nieruchomość na wynajem tak? Ale z drewna jak na takim obrazku jak wrzuciłeś, czy murowane?
Ja też bardzo lubię ciszę i spokój ale chyba nie chce aż tak pośrodku głuszy być :) jednak żeby w miare blisko był paczkomat sklepy itp.