Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: mowa była tutaj o KO, nie o jakichś randomach z internetu


@Gumaa: a ja jestem politykiem KO czy co bo nie ogarniam tego fikoła? xD

@Kryspin013: szukasz twoich argumentów w moich komentarzach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo pokrętne myślenie.


@Gumaa: #!$%@? wie o co mi tam chodziło, prawdopodobnie zacytowałem zły fragment XD

Zresztą jak już się czepiać słówek, to na banerze po lewej
a ja jestem politykiem KO czy co bo nie ogarniam tego fikoła? xD


@Kryspin013: ja nie wiem skąd to nieporozumienie, może warto przeczytać ten wątek jeszcze raz.

bo kuce teraż będą udawać, że konfa wcale nie chciała urabiać kucy na likwidację 500+. Na przykłądzie bosaka, jego mówienia pół słówkami:


@Kryspin013: ja myślę, że to jest dla wszystkim bardzo jasne, że Konfederacja nie proponuje likwidacji 500+, ale gdyby mogła to by
@Kryspin013: ja myślę, że to jest dla wszystkim bardzo jasne, że Konfederacja nie proponuje likwidacji 500+, ale gdyby mogła to by wprowadziła reformy. Nie wiem gdzie masz kucy, którzy uważają że Konfederacja będzie likwidować 500+ i to dlatego na nich oddadzą głos.


@Gumaa: nie mogę teraz tego znaleźć, ale dosłownie ktoś na wykop wrzucał w marcu przeklejkę z ich sociali o liście rzeczy, których oni tam nie zlikwidują. W tym
bo again, kuce tworzą narrację, że koalicja z pisem jest absolutnie niemożliwa, a potem wychodzi np taki korwin na scenę i mówi wprost, że szansa na koalicję z PiS istnije XD


@Kryspin013: i część ludzi, dla których koalicja z PISem jest granicą nie do przekroczenia odeszło z Konfederacji, bodajże między innymi Sośnierz i Dziambor. Pewnie hardcorowi kuce którzy robili narracje o której mówisz pójdą właśnie za nimi.
Sam na Sośnierza i
@Kryspin013: to coś jak różnica planów Solidarnej Polski Ziobry i Pisu, mogą być rozbieżna i potem jak już są w koalicji to wypracowuję inne stanowisko niż jednych czy drugich.
Konfederacja to jest zbiór kilku środowisk w tym Nowej Nadziei
@Kryspin013: obecny guru wolnościowej konfy, czyli Mentzen, również unika odpowiedzi na pytanie wprost i otrzymujemy coś takiego:

Na pytanie, czy należy zlikwidować 500 plus, odparł: — Obawiam się, że nie da się tego uczynić z powodów politycznych. Jedyne, co można realnie zrobić, to przestać waloryzować to świadczenie. Żeby inflacja je zjadła. To zdanie Konfederacji, natomiast ja mam bardziej radykalny pogląd, ja bym zlikwidował 500 plus.


Źrodło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/slawomir-mentzen-ja-bym-zlikwidowal-500-plus/vdvj1dp

Czyli osobiście by zlikwidował,
krytyka dla samej krytyki jest mało produktywna. To bardzo wygodne jest cisnąć po kimś, samemu nie pokazując jak to zrobić lepiej


@Gumaa: ale przecież każdy krytyk Konfederacji ci to powie i było to wielokrotnie na Wykopie mówione: KAŻDA partia jest lepsza od Konfederacji. Dlatego wszystko jest dobrą alternatywą. Mam nadzieję że pomogłem.
I do tego, czym różni 500+ wypłacane przez państwo, od 500+ w postaci płaconego niższego podatku? Przecież to to samo, tylko mechanizm wypłacania inny.


@Marek_Licyniusz_Krassus: no właśnie sposób w jaki byłoby "wypłacane" jest fundamentalnie różny. Wypłacanie tych pieniędzy wprost zniechęca do podjęcia pracy zarobkowej i sprawia, że liczba konsumentów zwiększa się, a liczba osób pracujących na te dobra zmniejsza się. Po prostu więcej pustego pieniądza jest w obiegu i to właśnie