Wpis z mikrobloga

@ciemnienie:

i mieć możliwość wyjścia z systemu jako ta uberinteligentna istota

Dlaczego sugerujesz mi samobója? Bo uważam, że najlepiej nigdy nie zaistnieć?

ale nadal tylko wrzucać jakieś pseudo inteligentne smuty okraszone gifami xd

Yup. Udzielam się na tagu, gdzie spotykam ludzi o podobnych poglądach, i wspólnie zastanawiamy się, dlaczego jakaś matka codziennie nas odwiedza i radzi, abysmy się odstrzelili, bo to nic wielkiego przecież, tak samo, jak stworzenie nowego życia( ͡
@Anesthesia: niczego ci nie sugeruje. Mówienie o samobójstwie to nie sugerowanie, to mowienie o samobójstwie. Za to twoj personalny odbior tego, ze cie niby namawiam, potwierdza moje obserwacje - ludzie którzy nie cenią życia, bardzo alergicznie reagują na mowienie o samodzielnym jego zakończeniu. To jest ta kaszanka xd

Czytanie tego tagu to czasem moje guilty pleasure jak nie mam nic do roboty, nie musisz wiele rozkminiac. I co to za założenie
@garrincha94: możemy się przerzucać przykładami osób w danym konkretnym momencie swojego życia zadowolonych i niezadowolonych z tego, że się urodzili, ale w antynatalizmie chodzi o to, że nie wiesz jaki będzie ostateczny efekt i podejmowanie takiego ryzyka za kogoś z przerzuceniem skutków tej decyzji na tego kogoś jest albo nieuprawnione moralnie albo złe moralnie. I tyle antynatalistom wystarczy do powstrzymania się od prokreacji.
@P35YM1574

Dwa punkty: ocena moralna jest subiektywna. Tutaj chyba mamy zgodę także "złe moralnie" jest opinią /osądem a nie prawdą obiektywną. Nie istnieją obiektywne kryteria oceny "coś jest moralne / niemoralne". Chyba że takie znasz to mnie popraw proszę.

Stawiam hipotezę że nie istnieją ludzie zdrowi psychicznie który żałują że się urodzili, przez co wiem jaki będzie ostateczny efekt. Czy masz jakiekolwiek analizy / badania / ciągi myślowe które mogą podważyć to
@garrincha94: co do punktu pierwszego to zgodzę się, że moralność jest subiektywna, ale gdy próbowałem w ramach eksperymentu myślowego opisać coś w stylu moralności obiektywnej, to również ocena moralna prokreacji w ramach tego eksperymentu była negatywna. Ale nie mam czasu się teraz nad tym rozpisywać, może w przyszłości w podobnym wątku.

Co do punktu drugiego to uważam to co napisałeś za nieprecyzyjny i nieprawdziwy skrót myślowy, który jest w pełni zależny