Wpis z mikrobloga

Nieużywane, stare graty okupujące dobre miejsca parkingowe to największa patologia w miastach.

Debil postawi sobie 25letniego złoma pod samym blokiem którego nawet nie ma zamiaru użytkować i pół roku stoi nieruszany blokując miejsce osobom, którym rzeczywiście by się ono przydało. Ubezpieczeni ma, tablice ma więc nic nie można z tym zrobić, ale to jest po prostu marnotrastwo wartościowego miejsca.

I przez takich dzbanów ludzie którzy korzystają z auta codziennie, muszą szukać miejsc 500m od mieszkania

#motoryzacja #przemyslenia #patologiazmiasta #mieszkanie
  • 7
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: Pod moim blokiem stał motocykl przykryty jakimś brezentem. Koleś stanął obok miejsca dla niepełnosprawnych najbliżej bloku, a tam są odrobinę szersze niż reszta. Zamiast zająć jedno z tych w środku, węższych, czym efektywnie poszerzyłby dwa miejsca po bokach to zajął jedno z tych najszerszych i nie ruszał motocykla przez kilka miesięcy.
To mnie własnie wk#@$% w ludziach, że nie wykażą się krztyną myślenia o innych. Kierunkowskaz włączy dopiero jak już
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: U mnie na osiedlu gdzie jest ogromny deficyt miejsca (projekt z lat 70) w mojej uliczce stoją dwa porzucone samochody. Jeden to Peugeot 407.. stoi od jesieni 21r. , drugi to Hyundai Tuscon 1 generacji, to ten stoi już ze 2 lata. Wszystkie cyklicznie mają wkładane kartki kupię to auto. ale rozkładają się po czasie xd, No i zaczynają wyglądać co raz gorzej, roślinność zaczyna w okół nich się rozwijać
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: u nas w mieście był cwaniak, co ściągnął 4 czy 5 aut z USA i je wystawiał na sprzedaż w centrum miasta z kartką "że niby prywatnie", i tylko blokował miejsca parkingowe. Na szczęście go pogonili. Teraz na terenie spółdzielni mamy janusza co sobie ze starych dostawczaków magazyn na graty zrobił. W sumie 5 aut trzyma na parkingu, 3 jeżdżące, 2 stoją. Poza tym.regularnie blokuje drogę pożarową.
  • Odpowiedz
Te auta w najgorszym przypadku mają 19 lat bo od 2004r rozpoczęła się produkcja obu.


@r5678: Nie chodzi o wiek auta, tylko o to, że stoją nieużywane na miejscach które wygodniej byłoby wykorzystać innym. Skoro właściciel odpala auto raz na pół roku to nic wielkiego przejść się parę metrów dalej.
  • Odpowiedz