Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka z fabryki Tesli "Giga" pod Berlinem.

Przy każdej rampie z obu stron wisi przyczepione na trytytkach 8 "ajfonów" (przykryte plastikami, więc nie wiem jaki model, ale raczej nowszy niż starszy).
Wózek widłowy wyciąga towar z naczepy, na stelażach są kody kreskowe. IPhone czyta kod i wrzuca na komputer (zazwyczaj w innych firmach wózkowy skanuje kod ręcznie skanerem).
Dla zobrazowania skali. Główna hala (największa) posiada na pewno więcej niż 200 ramp do załadunku / rozładunku. Przy każdej wisi 8 iPhone.
#tesla #fabryka #elonmusk #iphone
lofix - Taka mała ciekawostka z fabryki Tesli "Giga" pod Berlinem.

Przy każdej rampi...

źródło: IMG-20230517-WA0000

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Szalom:

Po co docenianie pracy sprzątaczek, magazynierów, kierowców, budowlańców.


A gdzie ja coś piszę o docenianiu pracy? To jest temat totalnie od tego odczepiony. Sam na studiach tak pracowałem.

Koleś napisał ze na magazynie można zarobić tyle co - w domyśle w województwie lubuskim - dyrektor.

No to jedyne co mogę powiedzieć, to dyrektor Cię ładnie robi w konia jak mówi, że zarabia 7k na rękę :)

A ty się zesrales
  • Odpowiedz
Kilku znajomych tam pracuje, wozkowy 2000 EUR na reke w ststemie 3 zmianowym, jak popracujesz troche dluzej i masz lepsze kwalifikacje czy uprawnienia to 2300 - 2500 ludzie wyciagaja. Na minijob tylko w soboty 500 EUR miesiecznie. Godzina drogi z granicy PL-DE takze jak ktos mieszka na zachodzie Polski to ma pensje dyrektora za prace magazyniera


@HIMARS: przecież 2500 E to 11k PLN.

W korpo w którym pracuje to taki dyrektor
  • Odpowiedz
11k to pensa dyrektora? xD


@muchatse: no zdziwiłbyś się ile w niektórych firmach zarabiają kierownicy i dyrektorzy. I mam na myśli, że zarabiają grubo mniej niż te 11k
  • Odpowiedz
@lofix:
To nie służy zapewne tylko do skanowania kodu, ale robi od razu zdjęcia przesyłki. Jak coś jest uszkodzone to się wysyła dostawcy dowody, że dostarczyli uszkodzoną paczkę.

Po za tym jeśli to nowe Iphone, to mają Lidara i można by np. mierzyć objętość czy wysokość, aby później system wiedział, gdzie mu się ta paczka zmieści.

Odnośnie tego, że to koszmar dla utrzymania ruchu to podsumować to można tylko XD Słyszeliście
  • Odpowiedz
takze jak ktos mieszka na zachodzie Polski to ma pensje dyrektora za prace magazyniera


@HIMARS: + #!$%@? zegar biologiczny od pracy 3-zmianowej i za 20 lat poważne problemy związane z takim życiem, super sprawa xd

no chyba, że można awansować w jakiś sposób, żeby nie robić nocek
  • Odpowiedz