Wpis z mikrobloga

Mireczki ma ktoś z was Alfa Romeo Giulie żeby napisać o zaletach i wadach tego auta?
Przyznam że to jedyne nowe auto które biorę aktualnie pod uwagę, ale na forach jak zwykle jest dużo przeciwników ładowania ponad 200tys w to auto.

Z wad które znalazłem (mogł poprawić je któryś lifting):
- słaba jakość audio, nawet biorąc pakiet Harmana
- brak bezprzewodowego carplaya
- rdza na łączeniu dachu (?)
- szarpanie skrzyni przy wolnej jeździe
- spore spalanie (280KM)

#samochody #motoryzacja #alfaromeo
  • 27
@rol89: Jeździłem zarówno giulia jak i stelvio w 2.0 280 i spalanie jest spore. Poniżej 12L ciężko było zejść w mieście. Handlowiec wziął Stelvio, pierwsza trasa do włoch i wrócił ze spalaniem 13,5L.
@rol89

- słaba jakość audio, nawet biorąc pakiet Harmana


Nie jestem audiofilem ale zestaw Harmana gra świetnie.

- brak bezprzewodowego carplaya


Tak to boli, jest wygodne wyjście na kabel z podłokietnika ale to nie to samo

- rdza na łączeniu dachu (?)

- szarpanie skrzyni przy wolnej jeździe


Pierwsze słyszę.

- spore spalanie (280KM)


Zdefiniuj "spore".
Po mieście to raczej 14-15, w trasie czasami zejdzie do 11-12. Ale mam ciężką nogę (
ak to boli, jest wygodne wyjście na kabel z podłokietnika ale to nie to samo


@macrusher: Co do bezprzowodego carplay to polecam carlinkit 4.0. Korzystam jakieś dwa miesiące. Jeszcze przed ostatnią aktualizacją potrafił się zawiesić raz na 2 dni, ale teraz jest całkiem całkiem - raz na tydzień :) Uważam to za znośną rzecz, biorąc pod uwagę, że kosztował mnie coś powyżej 300zł.
@rol89: Mam Stelvio i może pomogę:

1) Audio mam w wersji średniej i gra bardzo dobrze na moje potrzeby
2) Wprawdzie używam Android Auto, ale mam doczepione takie urządzenie, które umożliwia połączenie bezprzewodowe https://www.aawireless.io
Sprawdź czy są podobne dla CarPlaya
3) Rdza na łączeniach dachu - przez 1.5 roku siedzenia na grupie Alfowej na fejsie nie spotkałem się z tematem ani razu
4) Szarpanie skrzyni przy wolnej jeździe - nie przy
@rol89: Nie zwróciłem na to uwagi, więc nie wypowiem się. Pamiętam tylko, że stelvio miała jakieś ogromne kapcie i przy maksymalnym skręcie kierownicą coś ewidentnie tarło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rol89 Też o tym słyszałem i się tego nieco bałem, ale nie jest to ostatecznie problem. Nie jest tak skrętny jak mercedesy, ale w praktyce promień skrętu jest wystarczający. Mówię o wersji Q4, w Q2 jest pewnie jeszcze lepiej.

Weź sobie jazdę próbną to przetestujesz i się sam przekonasz. Tylko ostrzegam że się zakochasz bo tak jak @sortris wspomina prowadzenie to taka przyjemność że spalanie i inne problemy nie mają znaczenia (
@rol89: @piwakk @macrusher promień skrętu bywa upierdliwy. Na szczęście mieszkam w Warszawie i ulice, skrzyżowania są szerokie, a garaż mam wymiarów większych niż ustawa przewiduje. Natomiast wróciliśmy właśnie z Krakowa i bywało upierdliwie. Promień skrętu na pewno jest nieco większy niż w innych autach z tego segmentu. Przy maksymalnym skręcie, koła potrafią lekko przeskakiwać. Nie jest to wada, a cecha.
@rol89: w porównaniu do konkurencji bardzo ubogie wspomaganie parkowania - są tylko czujniki i kamera ktora chyba była projektowana w 2005 roku, zapomnij o jakimś rzucie 3d
Całkiem średnia jakość audio
Giulia jest szeroka, co w porównaniu z naprawde słabymi możliwościami manewrowania sprawia, że używanie jej na co dzień w ciasnych ulicach, czy parkingach w centrach handlowych może być męczące (chyba, że po prostu słabo jeżdżę, możliwe)
Do jazdy nadaje się
@chuckmls @reakwon @rol89 Sprawdziłem właśnie dokładnie i średnia spalania wg. komputera z ostatnich 8k km to u mnie dokładnie 11.8L/100km (pół miasto pół trasa).
W sumie sam się zdziwiłem, bo odcinkowo potrafi palić więcej ale sumarycznie tragedii nie ma - wołam bo najwyraźniej wprowadziłem wcześniej w błąd.
@rol89: U mnie też Stelvio, nie Giulia, ale z upierdliwości dodałbym jednak średnią jakość wykonania. Mam polift, więc niby lepiej niż było, ale coś mi skrzypi w okolicy panelu sterowania klimą, a jadąc na bruku tak 30km/h+ z tyłu coś wpada w rezonans i strasznie hałasuje - nie byłem w stanie póki co zidentyfikować co to jest. Jedno i drugie pojawiło się w okolicach 30kkm przebiegu. Dodatkowo fotel kierowcy w skrajnie